З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Договір про надання стоматологічних послуг

  • 25 липня 2016
  • 1546

Зазвичай взаємовідносини приватного стоматологічного закладу (стоматолога, що здійснює приватну практику) та пацієнта врегульовують шляхом укладання договору про надання стоматологічних послуг

Фахівці зазначають, що використання договірного регулювання у медичній сфері є дуже зручним інструментом, адже договір як гнучка правова форма забезпечує можливість враховувати індивідуальні інтереси учасників і специфіку окремих видів правовідносин.

Договір про надання стоматологічних послугЧитайте: "Складаємо договір про надання медичних послуг"

Складові договору про надання стоматологічних послуг

Зазвичай договір про надання стоматологічних послуг складається з преамбули, предмета, додаткових умов. Його укладають у письмовій формі у двох примірниках.

Предметом договору є домовленість про надання визначеного виду стоматологічного лікування за відповідну оплату. Договір укладають перед початком надання послуг у день першого звернення пацієнта.

До договору про надання стоматологічних послуг обов’язково потрібно додавати протокол узгодження ціни. Його підписують у день, коли проводять розрахунки. Вартість послуг та порядок розрахунку визначається відповідно до прейскуранта стоматологічного закладу згідно з протоколом узгодження договірної ціни. Форму оплати встановлюють відповідно до загального порядку проведення розрахунків, який використовують у закладі (готівковий чи безготівковий способи).

Договір про надання стоматологічних послугЧитайте: "Медична карта стоматологічного хворого: правила заповнювання"

Договір про надання стоматологічних послуг особисто укладає пацієнт (або його законний представник) та будь-яка особа, уповноважена клінікою. Зазвичай договір підписує лікуючий лікар від імені директора на основі завіреної нотаріусом довіреності.

У додаткових умовах зазначають порядок введення договору у дію та порядок розірвання договору. Цей розділ договору може включати перелік обставин непереборної сили, а також тут варто вказати всі документи, які є складовими договору (медична картка пацієнта, форма добровільної інформованої згоди, дозвіл на обробку медичної інформації, протокол узгодження ціни тощо).

У договорі про надання стоматологічних послуг обов’язково потрібно вказувати номер ліцензії, на основі якої надають послуги, та назву органу, що її видав.

Фахівці рекомендують окремим пунктом у договорі зазначати попередження про можливі ускладнення внаслідок лікування, оперативного втручання, анестезії та прийому ліків (наприклад, біль, набряк, зміна кольору слизової оболонки і шкіри обличчя у ділянці операції; заніміння зубів, губ, язика, підборіддя, щік; потрапляння імплантату у верхньощелепну пазуху або нижньощелепний канал; тривале загоєння, алергічні реакції тощо).

Договір про надання стоматологічних послугЧитайте: "Якщо пацієнт відмовляється підписувати інформовану добровільну згоду"

Розірвання договору про надання стоматологічних послуг

Законодавством встановлено, що споживач має право у будь-який час розірвати договір. В такому разі він має покрити фактичні витрати виконавця, тобто сплатити частину ціни, пропорційну частині наданої послуги, а не відшкодувати вартість послуги.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся