Правила відвідування пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії: нові вимоги

1606
Нещодавно набрав чинності новий порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають у стаціонарі відділення інтенсивної терапії. У зв’язку з цим, керівники медичних закладів мають внести зміни у локальну документацію, ознайомити з новими правилами персонал та організувати інформування відвідувачів

Наказом Міністерства охорони здоров'я від 15.06.2016 № 592 затверджено Порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії (далі — Порядок), який набрав чинності 29 червня.

Відповідно до Порядку пацієнта, який перебуває на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, можна відвідувати цілодобово у будь-який день тижня.

Керівник медичного закладу зобов'язаний інформувати пацієнтів і відвідувачів про правила відвідування пацієнтів, а також про інші вимоги, дотримання яких є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів пацієнтів.

Зауважимо, що всі особи, які відвідують пацієнтів відділення інтенсивної терапії, повинні мати вільний доступ до Правил допуску до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. Це означає, що керівництво медичного закладу має подбати про розміщення інформаційних стендів біля входу до відділення.

Правила відвідування пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії

Особи, що не є батьками пацієнта-дитини, мають право її відвідувати в тому разі, якщо один із батьків або законних представників дитини дав усну згоду на це.

Біля ліжка хворого без часових обмежень дозволено бути тільки одному відвідувачу. Разом із тим у палаті біля одного пацієнта може перебувати не більше двох відвідувачів. У виняткових ситуаціях за рішенням лікуючого або чергового лікаря у відділення інтенсивної терапії можуть допустити більшу кількість відвідувачів.

Відвідувачам заборонено заходити в інші палати або втручатися в питання, пов’язані зі станом здоров’я пацієнтів. Вони також не мають перешкоджати виконанню медпрацівниками своїх професійних обов’язків та зобов’язані дотримуватися вимог внутрішнього розпорядку відділення інтенсивної терапії.

Заборонено відвідувати відділення інтенсивної терапії особам з гострими проявами інфекційних захворювань, у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Про заборону допуску таких відвідувачів медичні працівники роблять відповідний запис у медичній документації.

У разі необхідності проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру медичний працівник може попросити відвідувача тимчасово вийти, що є обо’язковим до виконання. Після завершення відповідних дій відвідувача повідомляють про можливість повернення в палату.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

  Освітні заходи

  Школа

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Новий номер УЗОЗ»

  Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

  для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

  Читати книгу

  Спробуйте безплатно

  Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


  Розсилка  © Медична справа, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

  Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

  Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


   

  
  • Ми в соцмережах

  Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

  Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

  • Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

  • Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

  Скачуйте безплатно
  розміщуйте на інфостендах медичного закладу

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  57 секунд на реєстрацію
  І Ви отримаєте доступ до:
  форм та зразків
  фахових статей
  найсвіжіших новин галузі
  нормативних документів

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль