Переоформлення ліцензії на медичну практику за новими умовами

2448
Дізнайтеся про зміни у процедурі переоформлення ліцензії на медичну практику за новими Ліцензійними умовами, що діють з квітня цього року

На сьогодні питання переоформлення ліцензії на медичну практику врегульовано постановою КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 № 285 (далі — Ліцензійні умови) та Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII (далі — Закон про ліцензування).

Віповідно до законодавства переоформлювати ліцензію потрібно у разі зміни найменування юридичної особи (якщо така зміна не пов’язана з реорганізацією юрособи) або зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця.

Переоформлення ліцензії на медичну практику за новими умовамиЧитайте: "Диспансеризація: організація заходів, відповідальність та порядок проведення"

Для того, щоб переоформити ліцензію, ліцензіат (медичний заклад) має подати протягом місяця до органу ліцензування (МОЗ) заяву та документи на підтвердження наявності підстав для переоформлення ліцензії на медичну практику (їх копії чи фотокопії, засвідчені ліцензіатом). Такими документами є, зокрема, рішення засновника, протокол загальних зборів тощо.

Оригінал ліцензії, виданої на паперовому носії, також потрібно додати до заяви про переоформлення ліцензії. Якщо ліцензія не переоформлена протягом одного місяця, вона вважається недійсною і анулюється.

Зауважимо, що процедура переоформлення ліцензії на медичну практику є безплатною.

Право ліцензіата, що є фізичною особою — підприємцем, на здійснення певної господарської діяльності може переходити до іншої фізичної особи — спадкоємця. У такому разі ліцензію ліцензіата потрібно переоформити у МОЗ України протягом місяця. Спадкоємець має відповідати вимогам відповідних ліцензійних умов. У цьому разі до пакету основних документів також потрібно додати правильно завірені документи, що підтверджують статус спадкоємця.

Переоформлення ліцензії на медичну практику за новими умовамиЧитайте: "Медична етика: складні ситуації та поради на щодень"

Медичним закладам потрібно пам'ятати, що про всі зміни даних в документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії на медичну практику, треба повідомляти орган ліцензування у визначений ліцензійними умовами строк, але не пізніше одного місяця з дня настання таких змін (стаття 15 Закону про ліцензування).

Якщо перелік документів, що додаються до заяви на отримання ліцензії, доповнюється новими документами або змінюється форма відомостей, які складаються здобувачем ліцензії, то ліцензіат має подати до органу ліцензування документи, якими доповнено перелік, або відомості за новою формою протягом строку, встановленого нормативно-правовим актом, яким затверджено відповідні зміни.

Переоформлення ліцензії на медичну практику за новими умовамиЧитайте: "Стоматологічна допомога: як оцінювати та покращувати якість?"

Зазначимо, у нових Ліцензійних умовах форма відомостей зазнала змін, проте не зазначено строку, протягом якого необхідно подати такі відомості. Закон же обумовлює строк не пізніше ніж один місяць — у тому разі, якщо відбулися зміни даних, які мають місце у діючого ліцензіата з моменту оформлення ліцензії і надалі (зокрема, щодо обладнання, персоналу, лікарських спеціальностей тощо).

Отже, якщо у ліцензіата не відбулося змін даних, будь-яких відомостей подавати не потрібно.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль