text
Медична справа

Невикористані залишки наркотичних лікарських засобів: нові правила знищення

  • 25 серпня 2016
  • 2656

Як змінилися правила поводження з невикористаними залишками наркотичних лікарських препаратів, поверненими у медичний заклад — читайте в статті та завантажте бланк Акта знищення наркотичних лікарських засобів

У зв’язку з набранням чинності нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів* змінилися правила знищення залишків наркотичних лікарських засобів, повернених у медичний заклад.

Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Алла ХУДЯКОВАголовний редактор системи «Expertus: Медзаклад»
Комунальне некомерційне підприємство планує протягом року отримати доходи, тому числі: кошти, отримані від НСЗУ згідно укладених договорів; субвенції з місцевих бюджетів згідно затвердженої програми фінансової підтримки; кошти від надання платних медичних послуг, від надання майна в оренду майна, від реалізації активів; благодійну та гуманітарну допомогу. Чи потрібно такі доходи відображати у фінансовому плані? Яким чином це зробити?

Одразу зазначимо, що цю процедуру значно спростили. Так раніше (до затвердження нових Ліцензійних умов) процедура знищення лікарських засобів (цілі ампули), які повертали в медичний заклад родичі померлого пацієнта, проводилася аналогічно до процедури знищення зіпсованих наркотичних лікарських засобів. Тобто, залишки таких ліків знищували комісійно, залучаючи до цього процесу представника територіального органу МВС. Відтепер повернуті родичами померлого пацієнта наркотичні лікарські засоби знищують так само, як і невикористані рештки у відкритих ампулах. Отже, вже не потрібно, щоб Державна служба України з контролю за наркотиками визначала метод знищення залишків наркотичних лікарських препаратів та щоб до цього процесу долучався представник територіального органу Національної поліції.

Невикористані залишки наркотичних лікарських засобів: нові правила знищенняЧитайте: "Все про обіг наркотичних лікарських засобів, прекурсорів в медзакладі"

 Акт знищення наркотичних лікарських засобів 

Скачайте бланк

бланк акту про знищення наркотичних лікарських засобів

Лікарські засоби у вигляді рідин (розчини, суспензії, сиропи) розводять водою та зливають до комунального колектора. Знищення здійснюють комісійно зі складанням акта за формою додатка 4 до постанови КМУ від 03.06.2009 № 589. Один примірник акта надсилають Державній службі України з контролю за наркотиками.

Наркотичні лікарські препарати у вигляді твердих продуктів, порошків (таблетки, капсули, гранули, порошки для ін’єкцій), напівтвердих лікарських засобів (креми, лосьйони, гелі, супозиторії, лініменти, мазі, пасти) знищують методами інкапсуляції, інертизації або високотемпературного спалення.

Знищення лікарських засобів у формі трансдермальних пластирів (трансдермальна терапевтична система), які містять наркотичні засоби, має здійснюватися методом спалення.

Нагадаємо, що відповідні зміни потрібно внести у локальний наказ щодо поводження з наркотичними засобами.

Невикористані залишки наркотичних лікарських засобів: нові правила знищенняЧитайте: "Санкції за підробку медичних документів: законодавство"   

*Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджені постановою КМУ від 06.04.2016 № 282.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся