Невикористані залишки наркотичних лікарських засобів: нові правила знищення

1830
Як змінилися правила поводження з невикористаними залишками наркотичних лікарських препаратів, поверненими у медичний заклад

У зв’язку з набранням чинності нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів* змінилися правила знищення залишків наркотичних лікарських засобів, повернених у медичний заклад.

Одразу зазначимо, що цю процедуру значно спростили. Так раніше (до затвердження нових Ліцензійних умов) процедура знищення лікарських засобів (цілі ампули), які повертали в медичний заклад родичі померлого пацієнта, проводилася аналогічно до процедури знищення зіпсованих наркотичних лікарських засобів. Тобто, залишки таких ліків знищували комісійно, залучаючи до цього процесу представника територіального органу МВС. Відтепер повернуті родичами померлого пацієнта наркотичні лікарські засоби знищують так само, як і невикористані рештки у відкритих ампулах. Отже, вже не потрібно, щоб Державна служба України з контролю за наркотиками визначала метод знищення залишків наркотичних лікарських препаратів та щоб до цього процесу долучався представник територіального органу Національної поліції.

Лікарські засоби у вигляді рідин (розчини, суспензії, сиропи) розводять водою та зливають до комунального колектора. Знищення здійснюють комісійно зі складанням акта за формою додатка 4 до постанови КМУ від 03.06.2009 № 589. Один примірник акта надсилають Державній службі України з контролю за наркотиками.

Наркотичні лікарські препарати у вигляді твердих продуктів, порошків (таблетки, капсули, гранули, порошки для ін’єкцій), напівтвердих лікарських засобів (креми, лосьйони, гелі, супозиторії, лініменти, мазі, пасти) знищують методами інкапсуляції, інертизації або високотемпературного спалення.

Знищення лікарських засобів у формі трансдермальних пластирів (трансдермальна терапевтична система), які містять наркотичні засоби, має здійснюватися методом спалення.

Нагадаємо, що відповідні зміни потрібно внести у локальний наказ щодо поводження з наркотичними засобами.

*Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджені постановою КМУ від 06.04.2016 № 282.



Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

  Освітні заходи

  Школа

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Новий номер УЗОЗ»

  Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

  для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

  Читати книгу

  Спробуйте безплатно

  Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


  Розсилка



  © Медична справа, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

  Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

  Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


   

  
  • Ми в соцмережах

  Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

  Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

  • Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

  • Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

  Скачуйте безплатно
  розміщуйте на інфостендах медичного закладу

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  57 секунд на реєстрацію
  І Ви отримаєте доступ до:
  форм та зразків
  фахових статей
  найсвіжіших новин галузі
  нормативних документів

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль