Тривалість щорічної відпустки при змінному графіку роботи

666
Відповідно до внутрішнього трудового розпорядку постові медсестри чергують по 24 години. Якщо медсестра йде у відпустку з 1 по 25 число місяця, згідно з графіком чергування вона має вийти на роботу 28 числа. Чи вважитимуть 26 і 27 число продовженням її відпустки за умови, що до кінця місяця вона відпрацює необхідну норму годин?

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. При визначенні тривалості щорічних відпусток, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи, відпустки у зв’язку з усиновленням дитини святкові та неробочі дні (ст. 73 Кодексу законів про працю України) не враховуються.

Типову форму табеля обліку використання робочого часу № П-5 затверджено наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489. Інформацію про відпустки в табелі обліку використання робочого часу вносять на підставі наказів (розпоряджень), в яких зазначають дати початку і закінчення відпустки. Усі дні щорічної основної відпустки (у тому числі вихідні за графіком роботи працівника) у табелі позначають буквеним кодом «В», за винятком днів, що припадають на святкові й неробочі дні.

У запитанні зазначено, що працівниці надано відпустку з 1 по 25 число місяця. Після відпустки працівниця має стати до роботи у перший робочий день згідно з графіком роботи, тобто 28 числа. 26 і 27 числа місяця не є днями відпустки. Очевидно, що це вихідні дні за графіком роботи (змінності) працівниці.

Імовірно, у медичному закладі запроваджено змінний графік роботи з підсумованим обліком робочого часу. У цьому випадку радимо керуватися Методичними рекомендаціями щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.04.2006 № 138.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль