text
Медична справа

Організація контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров'я

  • 22 вересня 2016
  • 8602

Що передбачає контроль якості медичної допомоги у закладах охорони здоров’я та як організувати роботу комісії з контролю якості

Аби забезпечити контроль якості медичної допомоги в закладі охорони здоров'я, потрібно розробити систему безперервного контролю якості медичної допомоги. Для цього головний лікар має видати наказ по закладу про затвердження такої системи. На основі результатів контролю детально аналізують виявлені недоліки та складають план їх усунення.

Організація контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров'яЧитайте: "Медична рада - організація роботи"

Комісія з контролю якості медичної допомоги

Також головний лікар має створити у медичному закладі комісію із забезпечення якості медичної допомоги (далі — Комісія). На основі аналізу показників, обраних для оцінювання, скарг пацієнтів, нещасних випадків, помилок медичного персоналу, пропозицій лікарів Комісія працює над розробкою програми систематичного підвищення якості медичної допомоги.

Організація контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров'яЧитайте: "Індикатори якості медичної допомоги: завдання та застосування"

Комісія є органом, створеним з метою об'єднання зусиль всього медичного персоналу для підвищення якості медичної допомоги у закладі. Працівники мають бути зацікавлені у спільному пошуку шляхів усунення недоліків при наданні медичної допомоги та брати активну участь у роботі Комісії.

Забезпечення якості медичної допомоги на всіх етапах та рівнях її надання є комплексним процесом, важливою складовою якого є контроль якості медичної допомоги.

Зазвичай у медичному закладі за роботу із забезпечення якості медичної допомоги відповідає заступник головлікаря з медичної роботи. При цьому роботу молодшого медперсоналу з вищою освітою у цьому напрямі координує заступник головлікаря з медсестринства (головна медична сестра). На рівні структурного підрозділу медичного закладу роботу у сфері якості в цілому організовує завідувач відділення, а безпосередньо молодшого медичного персоналу з вищою освітою — старша медсестра.

Організація контролю якості медичної допомоги в закладах охорони здоров'яЧитайте: "Локальний протокол і клінічний маршрут: основні відмінності"

Ступені контролю якості медичної допомоги

В умовах державної системи охорони здоров’я виокремлюють декілька ступенів контролю якості медичної допомоги:

перший — завідувач структурного підрозділу поліклініки чи стаціонару оцінює якість медичної допомоги, наданої конкретним лікарем пацієнтам, які пролікувалися у поліклініці (не менше 30% хворих) та у стаціонарі (усі хворі);

другий — заступники головлікаря, що відповідають за роботу поліклініки чи стаціонару, використовуючи основні облікові документи, щодня проводять експертне оцінювання не менше 10% випадків пролікованих у поліклініці пацієнтів та не менше 20% випадків осіб, які закінчили лікування у стаціонарі;

третій — експертна комісія медичного закладу щомісяця оцінює якість роботи підрозділів.

На наступних ступенях контроль якості медичної допомоги на рівні закладу здійснюють спеціалісти (спеціальні комісії) територіальних та регіональних органів управління охороною здоров’я:

четвертий — експертна комісія при міському відділі (управлінні) охорони здоров’я (чи при територіальному медичному об’єднанні) щокварталу оцінює якість діяльності кожного медичного закладу;

п’ятий — експертна комісія при обласному відділі (управлінні) охорони здоров’я щокварталу оцінює діяльність територіальних медичних об’єднань та обласних медичних закладів.

Зразок оформлення наказу про затвердження системи безперервного контролю
якості медичної допомоги

Зразківська міська лікарня № 1

НАКАЗ

12 лютого 2016 року   № 62

Про затвердження системи безперервного
контролю якості медичної допомоги
у Зразківській міській лікарні № 1

Для забезпечення пацієнтів якісною медичною допомогою, спрямованою на задоволення їхніх потреб відповідно до стану здоров’я, підвищення ефективності діяльності закладу охорони здоров’я та досягнення ліпших результатів при раціональному використанні наявних ресурсів

НАКАЗУЮ:

1. Призначити відповідальним за забезпечення та контроль якості медичної допомоги на рівні закладу охорони здоров’я заступника головного лікаря з медичної роботи, а на рівні структурних підрозділів — завідувачів структурних підрозділів.

2. Затвердити:

2.1. Положення про систему контролю якості медичної допомоги (додаток 1).

2.2. Постійно діючу комісію з проведення внутрішнього аудиту якості медичної допомоги (додаток 2). Голові комісії протягом місяця розробити та надати на затвердження план роботи комісії.

2.3. Індикатори структури, процесу та результативності із забезпечення якості медичної допомоги у закладі охорони здоров’я та у структурних підрозділах (додаток 3).

2.4. Карту експертного оцінювання якості медичної допомоги у стаціонарі (додаток 4).

2.5. Карту оцінювання використання ліжкового фонду (додаток 5).

2.6. Аналіз результатів анкетування пацієнтів щодо якості отриманої ними медичної допомоги (додаток 6).

3. Заступнику головного лікаря з медичної роботи забезпечити:

3.1. Розроблення комплексного плану забезпечення та контролю якості медичної допомоги на рівні закладу охорони здоров’я.

3.2. Вивчення лікарями закладу охорони здоров’я клінічних протоколів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

3.3. Розроблення та впровадження локальних клінічних протоколів за найбільш поширеними захворюваннями і станами.

3.4. Використання результатів внутрішнього аудиту якості медичної допомоги у процесі навчання медичного персоналу з безперервного підвищення професійної майстерності.

3.5. Щоквартальне проведення соціологічних досліджень серед пацієнтів із забезпеченням конфіденційності інформації про респондентів та незалежним аналізом отриманих результатів.

3.6. Заслуховування аспектів забезпечення якості медичної допомоги на засіданнях Медичної ради, Ради медичних сестер, оперативних нарадах.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Головний лікар
Зразківської міської лікарні № 1                              Мiщенко                          Міщенко З. Ф.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся