З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Форма № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу»: загальна характеристика документа

  • 1 листопада 2016
  • 7565

Форма звітності № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу» заповнюється згідно Інструкції, затвердженої наказом МОЗ від 10.07.2007 № 378. Принципи заповнення однакові для усіх закладів охорони здоров’я (стаціонарних, поліклінічних та тих, які ведуть тільки консультативний прийом)

Амбулаторно-поліклінічні заклади та заклади, які ведуть консультативний прийом, мають заповнювати розділ ІІ «Діяльність поліклініки (амбулаторії), диспансеру, консультації», а заклади, що надають стаціонарну допомогу, — розділ ІІІ «Діяльність стаціонару» форми № 20.

Порядок заповнення звіту лікувально-профілактичного закладу

Форма № 20 має бути заповнена відповідальною особою медичних закладів усіх форм власності, незалежно від підпорядкування, які обслуговують доросле та дитяче населення:

  • однопрофільні, багатопрофільні та спеціалізовані лікарні, пологові будинки, диспансери всіх профілів, клініки науково-дослідних інститутів та медичних навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, патолого-анатомічні бюро, лепрозорій, обласні територіальні центри екстреної медичної допомоги, госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни; консультативно-діагностичні центри та інші;
  • самостійні амбулаторно-поліклінічні заклади (бюджетні та госпрозрахункові поліклініки, амбулаторії, здоровпункти, стоматологічні поліклініки та інші).

Центри служби крові (станції переливання крові), станції швидкої медичної допомоги, бюро судово-медичної експертизи, санітарно-епідеміологічні заклади, центри здоров'я, фельдшерсько-акушерські пункти звіт не заповнюють.

Форма № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу»: загальна характеристика документа

Скачайте оновлений бланк форми № 20 "Звіт лікувально-профілактичного закладу" 

Інформація облікових статистичних документів вноситься в бланк форми № 20. В таблицях з 1001 по 1006 необхідно вказати конкретну кількість та назви відділень та кабінетів, які входять у структуру закладу.

Зверніть увагу

Кабінетом не вважається наявність необхідної апаратури без окремо виділеного приміщення та відсутності спеціалістів

Окремо зазначають дані щодо профільних відділень, пересувних установок та інші підрозділів (аптеки, молочні кухні, лікувально-трудові майстерні, тощо), стаціонарів, пансіонатів, стоматологічних кабінетів.

Форма № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу»: загальна характеристика документаЧитайте: "Карта амбулаторного больного: тонкости заполнения формы № 025/о"

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я в 2019

Практичні поради
Анжела Купліванчукзавідувач відділу соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України
Конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат працівникам визначає керівник за рахунок і в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі закладу охорони здоров’я. Вони відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.

Звіт лікувально-профілактичного закладу (форма № 20) містить інформацію про відділення переливання крові лише у разі, якщо відділення здійснює заготівлю крові.

У таблицю 1100 форми № 20 вносять дані про кількість лікарів різних спеціальностей, працівників з вищою немедичною освітою, зубних техніків та інтернів, середній і молодший медичний персонал та інші посади.

Якщо лікар займає дві посади, наприклад, керівник закладу охорони здоров’я займає посаду головного лікаря і лікаря-вірусолога, то в графах форми № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу» зазначається 1,0 ставки керівника і 0,5 ставки лікаря-вірусолога. Якщо в сільській місцевості наявна лише одна посада лікаря, без розділення на спеціалізації, то дані лікаря вносяться без зазначення кількості посад, що дана особа займає, в графу «загальні».

Окремо необхідно виділити рядок «Інтерни», який має містити інформацію про перебування у відділеннях лікарів-інтернів на посадах спеціалістів: дані вносяться тільки у тому разі, якщо заклад нараховує лікарю-інтерну заробітну плату. У випадку, якщо інтерн проходить заочну частину циклу інтернатури на контрактній основі, інформація про цю особу в звітність не вносяться.

Форма № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу»: загальна характеристика документаЧитайте: "Звіт про медичні кадри - форма № 17"

При заповненні звіту лікувально-профілактичного закладу (форма № 20) усі посади лікарів у туберкульозному відділенні, окрім посад допоміжних відділень, зазначаються як посади фтизіатрів. В онкологічних диспансерах, лікарі закладу зазначаються як лікарі-онкологи.

У таблицю 1103 вносять відомості про лікарські та фельдшерські пункти, які входять до складу ЛПЗ.

Таблиця 1104 розрахована для інформації щодо працівників, які перебувають на госпрозрахунку та спецкоштах.

Розділ ІІ форми № 20, який заповнюють амбулаторно-поліклінічні та консультативні заклади, містить інформацію щодо наданої допомоги дорослому та дитячому населенню: пологову допомогу, профілактичні огляди, диспансерну допомогу пільговому населенню (ветеранам та інвалідам).

Розділ ІІІ звіту лікувально-профілактичного закладу заповнюють стаціонарні заклади і вносять дані по нозологічним одиницям згідно МКХ-10, окремо вносяться показники серед сільського населення, породіль, дітей. Додатково зазначають дані про кількість померлих за першу добу госпіталізації, хворих на інфаркт міокарда. Окремо виділені таблиці для дитячих стаціонарів та відділення хірургічного профілю.

Розділ IV форми № 20 має містити показники роботи діагностичних відділень. Всі проведені аналізи, незалежно від кількості лабораторій, сумують і вносять у таблицю.

Форма № 20 «Звіт лікувально-профілактичного закладу»: загальна характеристика документаЧитайте: "Звіт про роботу медсестри: гігієнічне виховання"

У рядок «Спеціальні дослідження (методики)» таблиці 4110 вносять інформацію про кількість складних і трудомістких рентгенологічних досліджень — контрастні, судинні, пункційні, катетеризаційні, зондові дослідження, які супроводжуються внутрішньосудинним, внутрішньопротоковим, внутрішньопорожнинним, внутрішньотканинним уведенням контрастної речовини. Звіт лікувально-профілактичного закладу за формою № 20 містить окремі таблиці для УЗД, ендоскопічних та рентгенологічних досліджень амбулаторних та стаціонарних пацієнтів. Окремими пунктами винесені профілактичні огляди (зокрема флюорографія), рентген зубів та рентген дітям у віці 15-17 років.

У п’ятому розділі форми № 20 зазначають інформацію про додаткові кабінети: радіологічного та променевого профілю, кабінету (відділення) ЛФК та фізіотерапевтичного кабінету або відділення. Також до цього розділу вносять дані про кабінет рефлексотерапії, відділення нефрології та діалізу, гіпербаричної оксигенації та детоксикації. У цьому розділі окремі таблиці відведено для паталого-анатомічного бюро.

Усі дані вносяться на основі чинної облікової документації, яка ведеться протягом року.

Читайте: "Документи для атестації лікарів"

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся