З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Журнал предметно-кількісного обліку лікарських засобів: зразок

  • 27 лютого 2017
  • 5430

Дізнайтеся, як заповнювати "Журнал обліку отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку" правильно, строки його зберігання, а також завантажте зразок Журналу.

Цей вид первинної облікової документації затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків»  від 19.07.2005 № 360.

Журнал предметно-кількісного обліку лікарських засобів містить інформацію про рух наркотичних, психотропних, отруйних лікарських засобів незалежно від їх лікарської форми в аптеці чи медичному закладі. Окрім того, дані про використані бланки Ф-3, що призначені для рецептів на наркотичні чи психотропні ЛЗ, також потрібно записувати в окремий Журнал. Кількісну потребу в цих облікових документах розраховує керівник медичного закладу. Керівники  також відповідають за  збереження таємниці щодо руху наркотичних лікарських засобів у мед. закладі і правильність ведення відповідної документації.

Працівники, які підписали договір про матеріальну відповідальність та мають відповідні повноваження від керівника, повинні кожного дня контролювати коректність обліку не тільки лікарських засобів, а й  бланків Ф-3.

Читайте більше про заповнення рецептурних бланків:

Як відбувається облік?

На початку кожного місяця відповідальний за облік працівник складає звіт про використані за увесь попередній місяць лікарські засоби. Фактичний залишок повинен збігатися з даними журналу предметно-кількісного обліку лікарських засобів, а кількість бланків в залишку повинна збігатися з тією кількістю, яка вказана в Журналі обліку бланків ф-3. Якщо ж працівник бачить нестачу – чи лікарських засобів, чи бланків – він повинен повідомити про це керівництво мед. закладу. Після цього проводиться службове розслідування і за його результатами може бути подано заяву до правоохоронних органів та Комітету.

Як вести журнал? 

В журнал, на окрему сторінку вноситься інформація про одне найменування лікарського засобу, до якого застосовують предметно-кількісний облік. На окремих сторінках повинні вноситися дані щодо різних лікарських форм препарату та його дозування. Вихідна інформація журналу – дані про залишок наркотичних/психотропних/ отруйних засобів на початок року.  Відповідальна особа щомісяця вносить дані про нові надходження та документи, що їх супроводжують (їх номер і дату).

Коли Журнал обліку закінчується, його зберігають ще протягом 10 років з моменту останнього запису, після чого призначена керівником мед. закладу комісія спалює документацію і складає Акт.

Журнал предметно-кількісного обліку лікарських засобів потрібно пронумеровувати та завіряти печаткою мед. закладу з підписом головного лікаря. Дещо по-іншому завіряються Журнали в  амбулаторних відділеннях, здоров-, фельдшерсько-акушерських пунктах. Журнал не тільки повинен підписати керівник, а й завірити печаткою мед. закладу, до підпорядкування якого належить саме відділення. Журнал, який заповнюється на постах, має містити печатку мед. закладу і  повинен бути підписаний завідувачем відділення.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся