З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Медична карта стоматологічного хворого: правила заповнювання

  • 27 березня 2017
  • 3491

«Медична карта стоматологічного хворого», форма № 043/о, – один з головних документів стоматологічного відділення. Які дані і в якому форматі вносити? Як довго зберігати карту? Яку інформацію записує реєстратор, а яку тільки лікар? Читайте у статті та завантажте бланк.

Форма № 043/о «Медична карта стоматологічного хворого» затверджена наказом МОЗ «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування» 14.04.2012 року № 110.

В форму № 043/о записують дані про стоматологічні хвороби пацієнта в амбулаторно-поліклінічних закладах, які надають стоматологічні послуги, незалежно від  того, до якої форми власності вони належать. Карта  стоматологічного хворого 5 років зберігається в реєстратурі медичного закладу.  

Медична карта стоматологічного хворого: правила заповнювання

Завантажте бланк форми № 043/о 

Відомості про пацієнта: ім’я, рік народження, адресу,  вносить медична сестра-реєстратор. Інформацію про діагноз, лікування  повинен записувати у картку лікар. Дані про захворювання та виправлення чи доповнювання клінічного діагнозу  в процесі лікування хворого чи досліджень можна доповнювати. В цю картку також вклеюють документацію з висновками інших спеціалістів, результати рентгенографії та досліджень, на які направив лікар. 

Медична карта стоматологічного хворого: правила заповнювання Читайте: "Методи стерилізації виробів медичного призначення"

Пункти 6-8: Інформація про захворювання та анамнез

6. Скарги записують зі слів самого хворого або його родичів та фіксують усе, що стосується проявів стоматологічного захворювання.

7. Супутні захворювання записує лікар також зі слів самого пацієнта та на основі висновків інших лікарів, відомостей про диспансеризацію пацієнта та хвороби, лікування якої він проходив. 

8. Інформація про те, як прогресувало стоматологічне захворювання: перші прояви  захворювання, висновки лікарів-спеціалістів тощо. 

Пункт 9: Запис про результати огляду має містити дані про стан слизових, скелета, шкіри губ, тканини зубів та пародонту. Окрім того, потрібно записати дані про результати пальпації привушних слинних залоз, нижньощелепного суглоба тощо. У цьому пункті лікар також вказує наявність конструкцій, коронок чи протезів.  

Пункт 10: Лікар описує прикус хворого і зазначає тип розміщення зубних рядів відносно один одного. 

Пункт 11: Вказують гігієнічний індекс стану гігієни ротової порожнини –  ГІ, а також  папілярно-маргінального альвеолярного індексу – РМА.

Пункт 12: Лікар вносить інформацію про результати рентгенологічних обстежень.

Пункт 13: Порівняння  кольору  коронок пацієнта за шкалою Віта.

Пункт 14: Якщо після огляду та проведеного лікування пацієнту надавали консультацію щодо правильної гігієни ротової порожнини тощо, то про це має бути зазначено.

Медична карта стоматологічного хворого: правила заповнюванняЧитайте: "Дезінфекція та стерилізація в стоматології: досвід практика"

Щоденник лікаря містить таку інформацію:

•    План оглядів та лабораторних досліджень, які призначив лікар
•    Висновки лікарів-спеціалістів, які провели додаткові дослідження
•    План лікувально-профілактичних заходів, які призначив лікар

Епікриз – інформація про результати лікування та рекомендації лікаря.

Лікар та завідувач відділення повинен завірити цю документацію підписом після завершення лікування. Якщо лікування відбувалося поетапно, то лікар повинен ставити свій підпис після завершення етапів лікування. 

!Важливо: На одного хворого заводиться одна карта стоматологічного хворого і в електронному форматі в неї записують усі дані, які містяться  в паперовому. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся