З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Правила транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією крові

  • 28 березня 2017
  • 261

Як запаковувати контейнери з зараженою ВІЛ-інфекцією кров'ю? Які додаткові заходи безпеки потрібно вживати для персоналу? Читайте у статті!

Правила поводження і транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією крові викладені в «Інструкції з профілактики внутрішньолікарняного та професійного зараження ВІЛ-інфекцією», яка затверджена наказом МОЗ від 25 травня 2000 р. № 120.

Перш за все, варто пам’ятати, що будь-які маніпуляції з кров’ю виконують винятково за допомогою відповідного обладнання – гумових груш, дозаторів тощо. І одразу після того, як працівник узяв із контейнера біологічний матеріал чи кров, цю ємкість потрібно щільно закрити. Для цього використовують корки, зроблені з гуми чи пластику.

Правила транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією кровіЧитайте: "Комісія з інфекційного контролю: положення та плани роботи"

Якщо ж кров транспортують, то вимоги безпеки до запаковування контейнерів висуваються ще більш суворі. Аби попередити витікання рідини, ємкість з нею додатково закріплюють в штативах, які уже потім кладуть у пенали чи подібні упаковки. Щоб ще більше убезпечити контейнери від будь-якого пошкодження, на дно пеналу чи бікса вкладають м’яку серветку, складену чотири рази. Ємкості, у яких безпосередньо зберігається кров, потрібно не просто щільно закривати, а й додатково на місці стику  заклеїти  лейкопластирем, а бікси скріпити пломбами чи додатковими замками.

Після того, як контейнери доставлять в потрібне місце, а ємкості з рідиною виймуть, їх потрібно додатково обробити дезинфікуючим розчином.

Правила транспортування зараженої ВІЛ-інфекцією крові Читайте: "Методи стерилізації виробів медичного призначення"

Згідно з Інструкцією, найкраще для транспортування крові підходить сумка-холодильник, адже вона забезпечує хорошу ізоляцію не лише від можливих пошкоджень в процесі транспортування, а й від дії температуних чинників. А от використання коробок чи пластикових пакетів з цією метою суворо заборонено. Класти медичну документацію у бікси не можна.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся