З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Програма «Доступні ліки» – інформація для лікарів від МОЗ

  • 29 березня 2017
  • 2040

Довгоочікувана урядова програма «Доступні ліки» вступила в дію 1-го квітня. З цього приводу МОЗ підготувало рекомендації для лікарів щодо того, як виписувати рецепт на ці лікарські засоби, пояснило, на які ліки конкретно поширюється дія програми, та як відбувається відшкодування вартості. Читайте у статті та завантажте зразок рецепту!

Основною метою програми є забезпечення пацієнтів доступними ліками від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми,  діабету 2-го типу.  Саме на ці три захворювання припадає найбільший рівень смертності, тому боротьба з ними визначена пріоритетним напрямком. 

Програма «Доступні ліки» – інформація для лікарів від МОЗЧитайте: "Внутрибольничные инфекции: распространение, классификация, профилактика"

Як користуватися реєстром лікарських засобів?

В реєстр входить 21 міжнародна непатентована назва ЛЗ, на які буде поширюватися дія урядової програми. Окрім того, він містить дані про торгівельну назву, лікарську форму, дозування, виробника, ціну засобу в гривнях. Ціна на засоби, які вказані в реєстрі, визначалася шляхом порівняння середньої вартості на них у Латвії, Угорщині, Чехії, Польщі та Словаччині. На основі цих обрахунків  була визначена гранична ціна для конкретного ЛЗ  в Україні.Також у реєстрі зазначено, скільки саме буде відшкодовано пацієнту із вартості лікарського засобу. Згідно з програмою, держава відшкодовує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь у програмі.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Програма «Доступні ліки» - інформація для лікарів від МОЗЧитайте: "Зберігання лікарських засобів та контроль якості: мікс нормативних правил"

Отже, якщо хворому потрібен препарат, вартість якого знаходиться в межах суми відшкодування, то він отримує його безплатно. Якщо ж ціна ліків вища за ту, яку передбачено в реєстрі як сума відшкодування, то пацієнт сплачує різницю між фактичною ціною і сумою, яку держава зобов’язується  повертати. Таким чином будуть діяти одночасно і програма «Доступні ліки» і референтне ціноутворення.

Програма «Доступні ліки» - інформація для лікарів від МОЗ

Завантажте перелік 21 МНН

Як виписувати рецепт?

Виписуючи  рецепт на ЛЗ, на які поширюється дія програма «Доступні ліки», потрібно  вказувати  діючу речовину – МНН.

!Важливо: виписувати рецепт на ліки потрібно обов’язково, адже без нього ліки буде неможливо отримати. На один МНН виписується один рецепт.

Програма «Доступні ліки» - інформація для лікарів від МОЗ

Завантажте зразок рецепта на ЛЗ за програмою "Доступні ліки"

Аптеки, в яких можна отримати чи купити визначені програмою ліки, мають відповідну позначку. Якщо з якоїсь причини у аптеці немає потрібних ЛЗ, то пацієнт може купити їх  в іншій аптеці або придбати інший препарат і доплатити різницю. Ну або зачекати, поки ліки з’являться у цій аптеці.

Програма «Доступні ліки» - інформація для лікарів від МОЗ Читайте: "Положення про центр первинної медико-санітарної допомоги"

Коли вартість не відшкодовується?

Якщо вартість засобу перевищує визначену граничну ціну на лікарський засіб, то  держава не відшкодовує її. Якщо ж ціна на цей ЛЗ не перевищує граничну, але вища за розмір відшкодування, передбачений програмою, то пацієнт просто доплачує різницю.

Програма «Доступні ліки» – інформація для лікарів від МОЗЧитайте: "Диспансеризація: організація заходів, відповідальність та порядок проведення"

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся