З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Санітарний бюлетень: пам'ятка щодо створення

  • 3 квітня 2017
  • 1358

Жанр санітарного бюлетеня характерний лише для закладів охорони здоров’я, однак медичні працівники часто не знають, як його оформити і які теми обрати. Тож читайте коротку інструкцію, як розробити санітарний бюлетень, як писати для нього текст та експонувати.

У лікувально-­профілактичних та інших установах потрібні бюлетені не про захворювання, їх лікування, а про профілактику і формування здорового способу життя. Лише у випадках епідемічних спалахів певного інфекційного захворювання можна розмістити бюлетені про запобігання розповсюдженню інфекції.

Отже, перш ніж взятися до випуску бюлетеня, необхідно обміркувати:

  • де і як буде розміщений санітарний бюлетень;
  • визначити його тему,
  • вирішити, кому він адресований.

Санітарний бюлетень: пам'ятка щодо створенняЧитайте: "Дезінфекція та стерилізація в стоматології: досвід практика"

Насамперед санітарний бюлетень — це стаття, яку зазвичай пишуть лікарі, середній медичний персонал, використовуючи для оформлення малюнки та фотографії.

Санітарний бюлетень є несистематичним, неперіодичним виданням, він може бути оригінальний або типовий, розроблений за зразком.

Вимоги до санітарних бюлетенів

Вимоги до назви

Щоб бюлетень привертав увагу, назва його має бути надрукована великим розміром шрифту, бути яскравою і влучною. Наприклад, замість нудної назви «Профілактика очного травматизму» можна використати фразу «Бережи око, як алмаз». Словосполучення «Санітарний бюлетень» не пишуть, порядковий номер не ставлять.

Санітарний бюлетень: пам'ятка щодо створенняЧитайте: "Класифікація медичних відходів"

Вимоги до тексту

Текст санітарного бюлетеня має легким для сприйняття та зрозумілим кожному читачеві. У короткому вступі опишіть проблему, а глибше в тексті розкрийте її зміст та запропонуйте читачеві її вирішення. Текст розбийте на фрагменти та зробіть короткі зрозумілі підзаголовки відповідно до змісту. У висновку зробіть невеликий підзаголовок «питання-відповідь».

Зазвичай текст санітарного бюлетеня закінчується гаслом, закликом, зумовленим темою. Тест має спонукати людину до дії. Латинські і сленгові терміни використовувати не рекомендується. Мова статей має бути лаконічною, потрібно уникати довгих речень та незрозумілої медичної термінології. Виклад може бути у вигляді розповіді, нарису, інтерв’ю, відкритого листа.

Санітарний бюлетень: пам'ятка щодо створенняЧитайте: "Підбір персоналу у заклади охорони здоров’я: покрокова інструкція"

Вимоги до змісту

Санітарний бюлетень має профілактичне спрямування, саме тому пропоновані заходи повинні бути описані конкретно і коротко. Клінічні питання докладно не викладають, питання лікування варто виключити, оскільки це наштовхує на думку про самолікування. Хворому необхідно знати лише перші ознаки захворювання, щоб він зміг звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Зі змісту має бути зрозуміла користь запропонованої інформації.

Вимоги до оформлення

Важливо пам’ятати, що текст, укладений у квадрат або коло, викликає більше довіри. Він зазвичай ділиться на 4­6 стовпчиків шириною 12­-14 сантиметрів. У бюлетені мають бути виділені абзаци, а розділові знаки (знак оклику, три крапки, тире тощо) ліпше використовувати якомога рідше. У правому кутку бюлетеня вказують прізвище, ім’я, по батькові відповідальних за випуск і дату.

Санітарний бюлетень: пам'ятка щодо створенняЧитайте: "Як правильно оформлювати та вести журнал обліку лікарських засобів"

Вимоги до образотворчої частини

Образотворча частина разом із текстовою не мають перевантажувати бюлетень, але і не має залишатися вільного місця, інакше текст буде складно читати. Потрібно дотримуватися міри при заповненні санітарного бюлетеня. Ліпше використовувати одну промовисту ілюстрацію, ніж кілька невиразних.

Вимоги до експозиції

Санітарний бюлетень потрібно розміщувати на видноті так, щоб його було зручно читати. У жодному разі не можна наклеювати бюлетень прямо на стіну. Час оновлення бюлетенів визначають у кожному конкретному закладі. Якщо бюлетень читає постійний контингент (наприклад, школярі, хворі, які перебувають у стаціонарі тривалий час), оновлювати його потрібно частіше, ніж у закладах, де контингент часто змінюється (наприклад, у поліклініці). Рекомендований строк експозиції — не більше двох тижнів. Вивішувати його повторно рекомендується не раніше, ніж через два­-три місяці або напередодні зростання сезонної захворюваності.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся