З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Карта-повідомлення за формою № 137/о: скачайте бланк

 • 14 квітня 2017
 • 1995

Карта-повідомлення про побічну реакцію лікарського засобу - форма №137/о, яка містить вичерпну інформацію про побічні реакції на вакцинацію чи туберкулін. Читайте, як заповнювати форму 137/о та завантажте бланк.

Карта повідомення про побічну реакцію лікарського засобу за формою №137/о – документ, який заповнюють в рамках фармаконагляду. Зважаючи на те, що  деякі аспекти його проведення змінилися, пригадаємо основні правила заповнювання цього документу.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Карта-повідомлення повинна містити такі дані:

 • Повне ім’я особи
 • Номер амбулаторної карти
 • Точна дата народження з указуванням віку для пацієнтів від трьох років. Якщо дитині ще не виповнилося 3 роки, то вік записують  у місяцях. Для немовлят, яким немає ще й місяця, вік вказують у днях.
 • Стать записують однією літерою – Ж або Ч
 • Точна вага та зріст у сантиметрах. 

Заповнюємо карту-повідомлення: додаток 6 до Порядку здійснення фармаконаглядуЧитайте: "Алгоритм приготування миючих та дезінфікуючих розчинів: пам'ятка"

!ВАЖЛИВО: Якщо наслідки побічної реакції проявилися у плоду вагітної, то вказують ім’я матері. 

Скачайте бланк карти-повідомлення про побічну реакцію лікарського засобу

Заповнюємо карту-повідомлення: форма № 137/о в Порядку здійснення фармаконагляду

 У другому розділі документа вказують інформацію про підозрювані побічні реакції, НППІ, відсутність ефективності лікарських засобів. Зазначають відомості про кожен окремий випадок та указують точний час початку чи закінчення проявів. Найважливішими даними є відомості про  наслідки та їх корекцію після ПР/ВЕ/НППІ, а також їх характеристика. 

Заповнюємо карту-повідомлення: додаток 6 до Порядку здійснення фармаконаглядуЧитайте: "Лікувальне харчування – організація в медзакладі"

В третій розділ форми № 137/о вносять дані про ті  лікарські засоби, вакцини, які могли спричинити негативні наслідки для здоров’я пацієнтів. Зазначають:

 • Лікарську форму препарату
 • Серію
 • Виробника
 • Торгівельну назву засобу
 • Показання до застосування препарату
 • Одноразове дозування
 • Спосіб уведення в організм пацієнта
 • Частоту прийому 
 • Точний час початку і закінчення терапії пацієнта. 

В четвертому розділі форми № 137/о записують інформацію про ЛЗ, які пацієнт приймав в період вакцинації чи туберкулінодіагностики. Про препарати зазначають такі ж дані, як і про вакцини чи туберкулін: назва, лікарська форма, сила дії, дозування, спосіб уведення, частота приймання, точна дата початку і закінчення терапії. Додатково можуть вказувати інформацію про супутні захворювання пацієнта, алергії, вагітність, наявність пологів та всі відомості, які можуть мати значення під час аналізу проявів.
Особа, яка заповнює форму, повинна поставити власний підпис та ПІБ, вказати фактичну та електронну адресу, контакти та дату заповнювання. 
Крім того, у форму записують відомості про фармацевтичного спеціаліста та заклад охорони здоров’я, контакти закладу та дату заповнювання. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся