Заповнення медичних форм: роз’яснення МОЗ

1203
Заповнення медичних форм – один з важливих обов’язків медичних працівників. Проте ця робота покликана полегшити обслуговування пацієнтів: зібрати інформацію про історію хвороби, діагнози тощо, а не додавати клопотів і так завантаженим справами медикам. Тому в МОЗ пояснили, як повинен виглядати макет форм медичної документації і чи можна вносити зміни у їх формат.

Медичні форми, які затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я № 110 від 14.02.2012, а саме їх дизайн-макет, можна змінювати відповідно до потреб медичного закладу. Точне копіювання структури і обсягу цих медичних форм не обов’язкове.  Головне, не змінювати порядок розташування графів та їх назви, а от саму форму і вигляд полів можна адаптувати до потреб спеціалістів закладу. Насамперед це стосується таких форм:  

Отже, якщо для персоналу медичного закладу затверджені бланки форм медичної документації незручні у роботі, то заклад може замовити виготовлення бланків за власним зразком. У цих формах можна змінювати розмір та кількість графів, а також зменшувати чи збільшувати кількість сторінок. Це залежить від того, скільки інформації потрібно вносити у цю форму.

Заповнення медичних форм: роз’яснення МОЗЧитайте: "Медична документація поліклініки та стаціонару: коротка характеристика"

Заповнювання медичних форм: обсяг лікарських записів

Заповнюючи медичну форму, лікар може записувати тільки ті дані, які знадобляться в подальшому обслуговуванні пацієнта: лікуванні чи спостереженні. Також вносять інформацію про стан здоров’я пацієнта, яка потрібна для обміну між медичними працівниками амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладів. Дані можна вносити і від руки, і друкованим способом.

Зверніть увагу:

  • Згідно з пунктом 27 інструкції щодо заповнювання, у медичну карту стаціонарного хворого можна вносити тільки ті дані про пацієнта, які потрібні для його подальшого обслуговування. Частота цих записів також залежить від клінічної потреби.
  • В інструкції щодо заповнювання виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о) йдеться про те, що наведений перелік – це вичерпна інформація, яку можна внести у цей документ.

Зазначені рекомендації не знецінюють вимог щодо розбірливого запису, точного вказування дат і засвідчення документу підписом чи печаткою (залежно від вимог в інструкції). Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль