З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення: форма № 003-6/о

  • 8 червня 2017
  • 3987

Завантажте бланк форми "Інформована добровільна згода пацієнта" та читайте, як правильно її заповнювати і оформлювати відмову пацієнта її підписувати.

Форму первинної облікової документації № 003­-6/о заповнюють відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.02.2012 № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування»  (далі — Інструкція; форма № 003-­6/о; Наказ № 110).

Форму № 003-­6/о заповнює пацієнт, який звернувся в заклад охорони здоров’я та дає згоду на проведення йому діагностики та лікування, у разі необхідності на оперативне втручання та знеболення.

Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення: форма № 003-6/оЧитайте: "Якщо пацієнт відмовляється підписувати інформовану добровільну згоду"

Так, саме у формі № 003­-6/о пацієнт дає згоду на оперативне втручання, і відповідно відмова оформлювати її є перешкодою для медперсоналу у вчиненні вказаних маніпуляцій.

Бланк інформованої згоди на медичне втручання

Завантажте форму № 003-6/о: інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення.

Однак виняток із цього правила є у частині 2 статті 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» (далі — Основи законодавства про охорону здоров'я):

«Згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об'єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників».

Лише за цих умов оперативне втручання без згоди пацієнта є правомірним. На практиці до таких випадків належать ситуації, за яких ургентний пацієнт (із вогнепальними чи ножовими пораненнями, при ураженні струмом та ін.) потрапляє до закладу охорони здоров'я непритомним. 

Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення: форма № 003-6/оЧитайте: "Згода на медичне втручання пацієнтів різних вікових категорій"

Нагадаємо, форму зберігають в медичній карті амбулаторного хворого (форма № 025/о, затверджена Наказом № 110) або медичній карті стаціонарного хворого (форма № 003/о, затверджена Наказом № 110), а також у медичній карті переривання вагітності (форма № 003-­1/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.05.2013 № 423 «Про затвердження Порядку надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення») та історії пологів (форма № 096/о, затверджена Наказом № 110) (відповідно до п. 5 та 6 Інструкції). Форма № 003­-6/о має строк зберігання, який відповідає строку зберігання відповідних облікових форм.

Непідписання згоди на медичне втручання

У законодавстві наведено процедуру оформлення відмови пацієнта від медичного втручання: якщо відсутністьінформованої добровільної згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов'язаний йому це пояснити (відповідно до ч. 3 ст. 43 Основ законодавства про охорону здоров'я).

У разі подальшої відмови пацієнта від лікування лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а за неможливості його одержання — засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків.

Насамперед, від пацієнта потрібно отримати оформлену ним особисто письмову відмову (окремим письмовим документом або власноручним записом та підписом у медичній карті), а якщо це неможливо — фіксувати її актом за участю свідків. Зберігати такий документ треба там, де згідно з чинним законодавством зберігають форму № 003-­6/о, та протягом тих самих строків, що й інформована добровільна згода пацієнта на медичне втручання. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся