Приватний медичний заклад: аналізуємо ідеї створення

133
Створення будь-­якої організації завжди розпочинається із зародження ідеї. Першим кроком до створення медичного закладу також є виникнення ідеї. Розглянемо, які фактори можуть мотивувати до створення закладу та допомогти у розвитку медичного бізнесу.

Отже, медичний бізнес — це підприємницька діяльність, ведення медичної практики (надання платних медичних послуг), яка дає дохід. А оскільки приватний медичний заклад (чи приватна медична практика) є бізнесом, то значна частина правил бізнесу застосовується і для учасників медичного ринку.

Приватний медичний заклад: аналізуємо ідеї створенняЧитайте: "Тест для медичних працівників: протидія професійному зараженню ВІЛ"

Серед основних чинників виникнення ідеї створення медичного бізнесу виділимо такі:

1. Лікар має бажання організувати власну приватну медичну практику.

2. В оточенні ініціатора створення медичного бізнесу (не лікаря) є відомий лікар, котрий може бути ключовою особою у майбутньому медичному закладі (директором або ж головним лікарем/медичним директором).

3. Стан ринку медичних послуг регіону вказує на конкурентоспроможну нішу, що дає змогу прогнозувати привабливість медичного бізнесу певного формату (приватний кабінет, багатопрофільний поліклінічний заклад, госпіталь, спеціалізований медичний центр тощо). Тут можуть бути різні варіанти. Наприклад, ідея створення медичного закладу виникає на підставі інтуїтивного відчуття потреби у приватному медичному закладі конкретного виду у конкретному регіоні. Наступним прикладом може бути прийняття рішення на підставі отриманої інформації (наприклад, із засобів масової інформації) про високу прибутковість медичного бізнесу. В іншому разі основною метою створення медичного закладу є не так потреби ринку, як майбутній соціальний ефект для інвестора. З іншого боку, медичні потреби населення регіону також можуть свідчити про необхідність створення медичного закладу певного напряму діяльності. Наприклад, це можуть бути медичні заклади, що спеціалізуються на лікуванні безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій, центри дієтології або ж центри відновної медицини.

4. Інвестор на підставі власних внутрішніх спонукань бажає створити саме медичний заклад.

У будь­-якому разі на етапі виникнення ідеї створення приватного медичного закладу варто замислитись про те, який саме чинник послужив причиною її виникнення. Оскільки кожний з чинників має свої переваги та ризики.

Приватний медичний заклад: аналізуємо ідеї створенняЧитайте: "Постконтактна профілактика ВІЛ-інфекції у медичних працівників"

Чинник № 1

Розглянемо перший чинник, коли приватну медичну практику створює окремий лікар. Явною перевагою у такому випадку є те, що одна особа є і власником справи і фактичним її виконавцем (працівником). У процесі діяльності не буде труднощів з відповідальністю працівника, оскільки діяльність працівника безпосередньо впливає на його ж фінансові результати як власника справи. Складністю ведення приватної медичної практики може бути те, що не кожен лікар внутрішньо готовий до ведення підприємницької діяльності, оскільки така діяльність пов’язана з певними вимогами до документообігу та звітності.

Чинник № 2

Якщо медичний заклад створюється «навколо» певного лікаря, то значною перевагою є наявність у медичному закладі конкретної ключової особи з медичної галузі. У такому разі для власника (чи інвестора) сам процес організації медичного закладу у частині налагодження медичних процесів чи дотримання законодавчих вимог щодо медичного закладу полегшується. Але якщо медичний заклад створюється з напрямом діяльності, завідомо обраним «під лікаря», виникає подвійний ризик: з одного боку, прийняти незважене рішення щодо напряму діяльності медичного закладу як учасника медичного ринку, а з іншого — виявитися «залежним» від лікаря, що ускладнює процес управління медичним закладом.

Чинник № 3

Якщо рішення про напрям діяльності медичного закладу приймається на підставі ринкових показників, незважаючи на універсальність, це також має певні переваги та ризики. Перевагою є звернення до ринку, що зазвичай дає змогу прийняти правильне рішення. З іншого боку, недостатній аналіз ринку певного регіону може викликати труднощі у діяльності майбутнього медичного закладу. Це пов’язано з тим, що діяльність на ринку зумовлена не лише попитом, а й пропозицією (у разі з медичним ринком — це щонайменше наявність конкурентів у регіоні та в ніші цільової аудиторії, особливості та поведінка конкурентів на ринку).

На особливу увагу заслуговує причина створення медичного закладу з метою отримання соціального ефекту у майбутньому. У такому випадку дуже важливо звернути увагу на вибір напряму діяльності, оскільки помилка на етапі формування концепції може зашкодити основній меті.

Приватний медичний заклад: аналізуємо ідеї створенняЧитайте: "Законодавство з питань ВІЛ/СНІД: закони та постанови"

Чинник № 4

Інвесторам, які планують створити приватний медичний заклад на підставі виключно очікувань високих прибутків від діяльності, варто особливу увагу приділити фінансовим прогнозам, розглянувши також альтернативні шляхи інвестування для прийняття зваженого рішення.

Після того як майбутній власник (інвестор), оцінивши первинні переваги та складнощі, вирішить, що ідея має право на дальший розвиток, потрібно дослідити ринок. Дослідження ринку медичних послуг варто провести у будь­-якому разі: як у разі відкриття приватної медичної практики одним лікарем, так і при створенні великого медичного закладу. Залежно від масштабу медичного бізнесу таке дослідження матиме різну структуру й даватиме відповіді на різні запитання.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль