З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

День медичного працівника: святкуємо 17 червня 2018

  • 12 червня 2017
  • 5016

День медичного працівника відзначають на державному рівні вже понад 35 років. Професія медика є найдавнішою у світі, оскільки хвороби та травми виникли разом з першими людьми. Тому й символічно, що в медичній галузі багато династій. Саме тих, хто поклав своє життя на служіння людському здоров'ю вшановують у День медика.

День медичного працівника святкують на рівні держави не лише в Україні, але й Білорусі та інших пострадянських країнах. Офіційно День медика відзначається з 1981 року. Неофіційно, традиція вшанування кращих за фахом існувала і раніше. Це і підштовхнуло владу ввести офіційне святкування.

Отримайте 1-й подарунок до Дня медичного працівника.

Не існує мети вищої, ніж дати можливість людині пройти свій життєвий шлях без хвороб. Саме медичний працівник першим кидає виклик хворобам, саме медик допомагає побороти ці хвороби наперекір смерті.

День медичного працівникаЗавантажте "Подарунки до Дня медичного працівника!"

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

  

День медичного працівника – історія свята

Пліч-о-пліч з лікарями на захист людського здоров’я та життя стають медичні сестри, фельдшери, акушерки, лаборанти. Вперше професійне свято медичного працівника на державному рівні почали святкувати ще за часів радянського союзу. З часом традицію вшановувати кращих представників цієї професії продовжили в незалежній Україні. Символічно, що День медичних працівників припадає завжди на вихідний день – неділю, оскільки професія медичного працівника не завжди дозволяє людині, яка її обрала, повністю насолодитись відпочинком у вихідні дні, ба - навіть нічним сном.

Скачайте листівку до Дня медика

(Клікніть, щоб скачати у високій якості)

День медика 2018

Вітчизняна медицина має давню історію, багатовікові традиції та базується на міцному народному підґрунті. Перші згадки про лікарні та медиків Київської Русі віднайдені на сторінках знаменитої «Руської Правди» датованої ХІ ст. Саме в цьому збірнику стародавнього права в Київській державі згадується про притулки для інвалідів та хворих, які організовували при монастирях. В літописах є згадки про декілька таких лікарень. Так, при Києво-Печерському монастирі функціонував безкоштовний притулок для хворих, де лікували хвороби та зцілювали рани. В стародавньому Переяславі ХІ ст. була відкрита «будова банна й лікувальна», де, як і в Києві, знаходив притулок та безкоштовну медичну допомогу знедолені та скалічені. 

День медичного працівникаЧитайте: "Міжнародний день лікаря — святкуємо 2 жовтня!"

Першими лікарями, як і в багатьох інших розвинених тогочасних державах, були ченці. Можливо, саме тому покровителем медиків вважається святий мученик Пантелеймон, який і сам за життя був лікарем. Однак і серед світського люду існувало багато цілителів:

  • ремісників, що допомагали травмованим;
  • бабок-повитух, які допомагали жінкам при пологах;
  • знавців-травників, які готували зілля, що допомагало побороти хворобу і полегшити страждання.

В ті ж часи з’явились і перші військові медики. Допомагали вони, зазвичай, князю та його дружині. Характерною рисою медицини Київської держави є те, що лікарями ставали не лише чоловіки, а й жінки.

До речі, ви можете вже зараз переглянути збірки фахових статей

В той самий час з’явились і перші медичні збірники. Це були переклади з грецької мови творів древніх медиків, переписані від руки. Найвідомішим тогочасним твором є медичний збірник, переписаний для князевича Святослава, сина Ярослава Мудрого. Книга датована X століттям. Поряд з рецептами лікування різних хвороб, описані цілющі властивості рослин. Медицину автор книги називає «мистецтвом найвищого порядку», тим самим визнаючи всю її складність.

День медичного працівникаЧитайте: "Приватний медичний заклад: аналізуємо ідеї створення"

Нормативні документи, якими визначена дата відзначення Дня медика

1 жовтня 1980 року Президія Верховної Ради СРСР видала Наказ  N3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні». Саме він започаткував святкування Дня медичного працівника в СРСР.

В Україні святкування Дня медика закріплене Наказом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року. Згідно з ним професійне свято відзначають у третю неділю червня.     

Традиції святкування Дня медика

Український календар свят має декілька дат, пов’язаних з медичною службою:

  • День медичної сестри – 12 травня;
  • День медичного працівника, який відзначають в третю неділю червня;
  • День лікаря, який відзначають в першу неділю жовтня.

До свята медичних сестер організовують різноманітні конкурси, в ході яких визначають кращого представника (представницю) цієї професії. До Дня лікаря заведено організовувати різного роду семінари, конференції. На них провідні спеціалісти різних галузей медицини діляться передовим досвідом, переймають знання закордонних колег. Відзначають ці свята, як правило, лише в колі медичної спільноти.

День медичного працівникаЧитайте: "Як організувати опитування пацієнтів медичного закладу правильно?"

День медика заведено відзначати ширше. Традиційно напередодні свята влаштовують урочистості, в яких беруть участь представники влади усіх рівнів, керівники медичних закладів, трудові колективи. В цей день відзначають кращих представників трудових колективів грамотами та подарунками, вшановують ветеранів галузі. До Дня медика приурочують присвоєння звання «Заслужений лікар України». Представники влади намагаються приурочити до цієї дати закупівлю медичного обладнання, спеціалізованих меблів. Урочистості до Дня медичних працівників доповнюють виступами колективів художньої самодіяльності. Преса та телебачення готує сюжети про медичних працівників, котрі, незалежно від часу доби та нехтуючи власними проблемами, приходять на допомогу до хворих. Окремо розповідають про медичні династії.

Традиції святкування Дня медичних працівників в кожному трудовому колективі різні. Хтось віддає перевагу гучному святкуванню, хтось – тихому, майже сімейному, відзначенню свята в колі колег. Значна частина медичних працівників зустрічають свято на робочому місці, оскільки хвороби, на жаль, не знають свят та вихідних. Тому День медика це нагода подякувати медичним працівникам за невтомну та важку працю.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся