З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналу

  • 15 червня 2017
  • 11451

Отримати додаткові бали під час акредитації закладу головній медичній сестрі допоможе належним чином підготовлений план дій на випадок виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Розробити всю необхідну документацію за темою удвічі легше, скориставшись прикладом.

Особливо небезпечні інфекції — група гострих заразних захворювань людини, які можуть раптово виникнути, швидко поширитись і масово охопити населення; характеризуються тяжким перебігом і високим рівнем летальності. До групи особливо небезпечних інфекцій зараховують чуму, холеру, віспу, жовту лихоманку (це так звані конвенційні хвороби, що підлягають під дію Міжнародних санітарних правил, в минулому — карантинні інфекції).

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналуЧитайте: "Внутрішньолікарняні інфекції: види, причини поширення, ізоляція інфікованих"

Інфекція настільки швидко поширюється, що буквально за короткий час захворювання набуває масового характеру. Кілька століть тому особливо небезпечні інфекції призводили до загибелі мільйонів людей, але з розвитком науки і медицини ці захворювання зустрічаються рідко.

Відповідно до пункту 7.3 Стандартів акредитації закладів охорони здоров’я, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.03.2011 № 142, головна медична сестра має надати акредитаційній комісії затверджений та узгоджений план дій на випадок виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями.

Комплексний план дій при підозрі чи виявленні особливо небезпечних інфекцій має бути затверджений головним лікарем закладу та узгоджений з головним санітарним лікарем.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

 Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналуЧитайте: "Застосування грілки: алгоритм для медсестер"

Заходи з протидії поширенню особливо небезпечних інфекцій

1. Загальні організаційні заходи

1.1. Удосконалення схеми одержання та передачі оперативної інформації про виявлення пацієнтів з особливо небезпечною інфекцією або з підозрою на особливо небезпечну інфекцію (далі — хворий).

1.2. Забезпечення безумовного виконання планів-завдань СЕС із забезпечення епідеміологічної безпеки населення під час перебування у закладі охорони здоров’я (вжиття протиепідемічних та профілактичних заходів).

1.3. Організація ефективного виявлення хворих з підозрою на небезпечні інфекційні захворювання на всіх етапах звернення за медичною допомогою.

1.4. Організація та проведення дератизаційних, дезінсекційних заходів на об’єктах та прилеглій території закладу.

1.5. Організація обліку і контролю якості проведення дезінфекційних, дератизаційних та дезінсекційних робіт.

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналуЧитайте: "Програма профілактики інфікування медичних працівників через порізи та уколи"

2. Підготовка кадрів

2.1. Проведення диференційованої теоретичної і практичної підготовки медичних працівників з питань епідеміології, клініки, діагностики, профілактики та лікування небезпечних інфекційних захворювань з подальшим прийняттям заліків.

2.2. Проведення теоретичної і практичної підготовки лікарів-бактеріологів, лаборантів з питань діагностики бактеріальних особливо небезпечних інфекцій.

2.3. Забезпечення спеціальної підготовки працівників закладу, відповідальних за вжиття профілактичних і протиепідемічних заходів, щодо особливостей виявлення хворого із сигнальними ознаками карантинних та інших особливо небезпечних інфекційних захворювань, надання невідкладної медичної допомоги і вжиття первинних протиепідемічних заходів.

2.4. Організація та проведення навчально-тренувальних занять з локалізації та ліквідації умовних вогнищ небезпечних інфекційних захворювань для медичного персоналу і працівників інших служб з відпрацюванням схем взаємодії між різними службами.

2.5. Розроблення і впровадження плану інформаційно-просвітніх заходів для хворих з питань профілактики небезпечних інфекційних захворювань з використанням всіх форм і засобів масової пропаганди (листівки, пам’ятки, індивідуальні бесіди тощо).

Особливо небезпечні інфекції: стандарти дій медичного персоналуЧитайте: "Утилизация и уничтожение лекарственных средств – общие правила и формы"

3. Заходи у разі виявлення хворого на небезпечне інфекційне захворювання або випадку смерті від нього

3.1. Забезпечення своєчасного надання інформації про виявлення хворого або летального випадку, до якого могла призвести особливо небезпечна інфекція.

3.2. Проведення термінової оперативної наради з лікарями, молодшими спеціалістами з медичною освітою, молодшими медичними сестрами при виявленні вогнища захворювання.

3.3. Проведення термінового додаткового інструктажу медичного персоналу з організації та дотримання суворого протиепідемічного режиму, забезпечення контролю його виконання.

3.4. Контроль за дотриманням протиепідемічного і дезінфекційного режиму в закладі.

3.5. Проведення медичного спостереження за особами, які контактували з хворим.

3.6. Забезпечення обов’язкового направлення на розтин і кремацію трупів осіб, що померли від кишкових захворювань, харчових отруєнь і з невстановлених причин, з бактеріологічним обстеженням на холеру.

3.7. Організація та забезпечення санітарно-просвітньої роботи з профілактики особливо небезпечних інфекційних захворювань серед пацієнтів закладу.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію: 
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І читатиму далі
Зареєструюся