З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Медична документація ФАПу – перелік та принципи оформлення

 • 10 липня 2017
 • 6461

Які саме медичні форми заповнюють у фельдшерсько-акушерських пунктах? Хто відповідає за її заповнювання? Які нормативні документи затверджують медичну документацію? Читайте у статті!

Ведення медичної документації є одним з обов’язків кожного медичного працівника. Виконання цього пункту посадової інструкції дозволяє слідкувати за зміною показників здоров’я населення на певній території та впливати на фактори, що обумовлюють ці зміни. Якісно та достовірно заповнена медична документація на ФАПі не лише слугує індикатором роботи цього медичного підрозділу, а й амбулаторії загальної практики сімейної медицини (далі — АЗПСМ), до складу якої належить ФАП.  

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформленняЧитайте: "Медична документація швидкої допомоги: форми та інструкції"

Медична документація ФАПу ведеться відповідно до інструкцій, затверджених наказами МОЗ України:

 • Наказом № 527 від 28.07.2014 р. «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності»;
 • Наказом № 378 від 10 липня 2007 року;
 • Наказом № 110/о від 14.02.2012 р.;
 • Наказом № 302 від 27.12.1999 р.;
 • Наказом № 545 від 08.08.2006 р.

Медичну документацію ФАПу заповнює особа (найчастіше – керівник ФАПу), що несе персональну відповідальність за правдивість даних, внесених до документів.

Титульна сторінка кожного бланку та журналу містить повну назву медичного закладу, в якому він ведеться. Сторінки журналів нумеруються, прошнуровуються, скріплюються підписом головного лікаря АЗПСМ, якій підпорядковується ФАП, та печаткою медичного закладу. Всі записи виконуються розбірливим почерком.

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформленняЧитайте: "Методи ефективної організації документування в медичних закладах: ПАМ’ЯТКА"

Форма № 039/о «Щоденник роботи середнього медичного персоналу»

Ця форма медичної документації ФАПу заповнюється медичним персоналом, який проводить амбулаторний прийом та відвідує хворих вдома. В окремих графах зазначається кількість відвідувань хворими медичного закладу та медичним працівником хворих вдома. Інформацію про дітей до досягнення ними сімнадцятирічного віку зазначають окремо. Дані про відвідування ФАПу сільськими жителями вказуються в спеціальних графах. До числа відвідувань включаються візити хворих осіб та профілактичні відвідування (з приводу профілактичних оглядів та щеплень, відвідування осіб, що знаходяться під диспансерним наглядом).

Форма № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних хворих»

Журнал ведеться на ФАПі відповідно до інструкції, затвердженої наказом МОЗ України № 110 від 14 лютого 2012 року. До документа вноситься інформація про кожного хворого, який звернувся на амбулаторний прийом. Крім паспортних даних хворого, його адреси проживання, віку та місця роботи, у відповідні графи вносяться дані про діагноз, рекомендоване лікування та подальшу тактику щодо хворого (запропоноване стаціонарне лікування, направлення на консультацію до інших спеціалістів). Дана форма медичної документації ФАПу дозволяє зберігати та аналізувати інформацію про кількість та структуру відвідувань хворими медичного закладу. Окремо аналізується структура та причини звернень до середнього медичного персоналу.

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформленняСКАЧАЙТЕ: "Форма № 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних хворих»"

Форма № 075/о «Зошит запису вагітних»

Форму заводять на кожну вагітну, яка планує зберігати вагітність, під час постановки її на облік. На кожну вагітну в документі заводиться окрема сторінка. До медичної форми заноситься інформація про стан здоров’я жінки, отримана при огляді її на ФАПі чи під час відвідування її в домашніх умовах. Тут же прописуються дані про:

 • направлення вагітної на консультацію до лікаря;
 • результати лабораторних досліджень;
 • перебування на стаціонарному лікуванні;
 • переведення вагітної на легшу роботу;
 • оформлення допологової та післяпологової відпусток.

Інформація з форми медичної документації ФАПу № 075/о «Зошит запису вагітних» використовується при складанні річного звіту.  

Форма № 032/о «Журнал запису пологової допомоги вдома»

До даної медичної форми на ФАПі вносяться відомості про пологи, що відбулись поза межами пологового стаціонару в терміні, що перевищує 22 тижні:

 • вдома;
 • в громадському місці;
 • в машині швидкої медичної допомоги;
 • на вулиці.

Вносить інформацію до форми № 039/о той фельдшер, який надавав медичну допомогу під час пологів та спостерігав за породіллею в післяпологовий період. У випадку, якщо жінка з новонародженою дитиною відмовляється їхати в стаціонар, інформація про випадок таких пологів також заноситься до «Журналу запису пологової допомоги вдома».

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформлення

Скачайте бланк "Журналу запису пологової допомоги вдома"

Форма № 112/о «Історія розвитку дитини»

До форми № 112/о заноситься інформація про стан здоров’я та розвиток дитини від моменту її народження до сімнадцятирічного віку. До документа заносяться дані, отримані під час огляду дитини при кожному зверненні до медичного закладу, відвідуванні її вдома. На титульну сторінку медичний працівник виносить всю важливу інформацію, яка стосується здоров’я дитини:

 • групу крові та резус-приналежність;
 • випадки алергічних реакцій (на лікарські засоби, харчові продукти, поствакцинальні алергічні реакції);
 • хронічні алергічні захворювання.

До форми № 112/о заноситься інформація про відвідування навчального закладу, дата прибуття та вибуття з нього.

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформленняСКАЧАЙТЕ: "Історія розвитку дитини: форма № 112/о"

Форма № 106-1/о «Фельдшерська довідка про смерть»

До переліку медичної документації на ФАПі належить «Фельдшерська довідка про смерть». Заповнювати та видавати її надано право фельдшеру в тих населених пунктах, які обслуговує лише один лікар. Підставою для видачі фельдшерської довідки про смерть є медична документація, в якій описаний стан пацієнта напередодні смерті. В разі насильницького характеру смерті чи неможливості встановити причину смерті, фельдшер не може виписати таку довідку.

Документ видається в двох примірниках:

 • перший – отримують родичі померлого, чи інші особи, що зобов’язалися його поховати;
 • другий – залишається в медичному закладі (підшивається та зберігається у вигляді книги).

В разі втрати довідки, родичі померлого можуть отримати дублікат за попереднім письмовим зверненням.

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформлення

Скачайте бланк "Фельдшерської довідки про смерть"

Форма №24 «Звіт фельдшерсько-акушерського пункту»

Проведена медичними працівниками ФАПу робота за рік, підсумовується в формі № 24 «Звіт фельдшерсько-акушерського пункту». Вносить інформацію до документа керівник фельдшерсько-акушерського пункту чи інший працівник, який має такі повноваження. До форми вносяться дані про:

 • штатні посади медичного персоналу;
 • відвідування пацієнтів з приводу різних захворювань;
 • відвідування закладу здоровими особами;
 • відвідування породіль;
 • інформація про пологи, що відбулися за межами пологового стаціонару;
 • дані про видані фельдшерські довідки про смерть.

Медична документація на ФАПі – перелік та принципи оформлення СКАЧАЙТЕ: "Звіт фельдшерсько-акушерського пункту: форма № 24"

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся