З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Форма № 081/о: амбулаторна карта хворого на туберкульоз

  • 14 серпня 2017
  • 403

Неналежний контроль за лікуванням хворих на туберкульоз загрожує швидким поширенням захворювання серед населення. Щоб запобігти цьому, важливо в кожному випадку захворювання зібрати повну інформацію про умови проживання хворого, його контакти. Документом, який містить всю інформацію про перебіг хвороби, осіб, які контактували з хворим на туберкульоз, є форма № 081/о – амбулаторна карта хворого на туберкульоз.

Амбулаторна карта хворого на туберкульоз та інструкція щодо порядку її заповнення затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 527 від 28. 07. 2014 року. Цим наказом визначено, що форму заповнюють на кожного хворого, який проходить лікування у медичному закладі. Номер документа є одночасно реєстраційним номером хворого, якого вперше поставили на облік. Місце проживання хворого при цьому значення не має. Інформацію до амбулаторної карти хворого вносять лікарі-фтизіатри чи фахівці інших медичних спеціальностей на основі форми № 089/о. Після зняття хворого з обліку, карта хворого на туберкульоз зберігається ще протягом 10 років.

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я в 2019

Практичні поради
Анжела Купліванчукзавідувач відділу соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України
Конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат працівникам визначає керівник за рахунок і в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі закладу охорони здоров’я. Вони відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.

Інформаційні частини форми №081/о

Інформацію до амбулаторної карти хворого на туберкульоз вносять лікарі-фтизіатри тих медичних закладів, які здійснюють лікування хворих на туберкульоз. Всі дані, які вносять в бланк документа, умовно можна розділити на декілька частин:

  • Дані про медичний заклад, в якому проходить лікування хворого на туберкульоз – повна юридична назва медичного закладу, його адреса.
  • Інформація про хворого: паспортні дані, стать, дата народження, адреса, за якою постійно проживає та де працює пацієнт, соціальний статус. Сюди ж вносять дані про побутові умови, в яких проживає особа.
  • Інформація про стан здоров’я пацієнта на момент інфікування збудником туберкульозу.
  • Інформація про випадок захворювання на туберкульоз: обставини інфікування, перебіг захворювання, дані обстеження, інформація про щеплення проти туберкульозу.

Форма № 081/о: амбулаторна карта хворого на туберкульоз:

Скачайте бланк форми № 081/о, амбулаторної карти хворого на туберкульоз

Якщо туберкульозом захворіла жінка, лікар виясняє та вносить до форми № 081/о дані про кількість вагітностей та дітей, яких народила жінка, характер її менструацій та кількість абортів.

У разі заповнення форми на дитину уточнюють, від якої вагітності народилась дитина, на якому вигодовуванні була та як розвивалась. Обов’язково доповнюють, якими захворюваннями хворіла дитина та в якому віці це було, які операції вона перенесла. Інформація про хвороби, які перенесла дитина немовлям, прописується окремо.

Форма № 081/о: амбулаторна карта хворого на туберкульоз:Читайте: "Лікувальне харчування – організація в медзакладі"

Дані про випадок туберкульозу у формі № 081/0

У відповідних графах форми № 081/о лікар описує перебіг самої хвороби, а саме: 

  • скарги хворого, пов’язані з туберкульозом;
  • дані огляду хворого (загальний стан, характеристика кашлю та харкотиння, наявність крові в харкотинні, зміни голосу);
  • наявність мікобактерій в харкотинні хворого (аналіз проводять багаторазово, при отриманні результату переносять його до відповідної графи та зазначають дату обстеження);
  • рентгенологічне обстеження хворого в динаміці (зазначають прізвище лікаря-рентгенолога та переносять його висновок).

Також звертають увагу на випадки перенесеного раніше лікування з приводу туберкульозу. Лікарі-фтизіатри описують тривалість та характер лікування, яке отримував пацієнт, його ефективність.

Форма № 081/о: амбулаторна карта хворого на туберкульоз:Читайте: "Фізіотерапевтичний кабінет: організація приміщень та охорона праці"

Окремим пунктом прописують щеплення проти туберкульозу, якщо такі проводились хворому в минулому. При цьому виясняють дату проведення цієї процедури, серію вакцини та її виробника. Якщо виникали ускладнення після вакцинації, наявність їх також вказують.

В амбулаторну карту хворого на туберкульоз вносять дані про наявні у пацієнта захворювання, які можуть впливати на важкість перебігу туберкульозу. Серед таких захворювань – синдром набутого імунодефіциту. У особи уточнюють дату дотестового консультування на ВІЛ, факт перебування на обліку у кабінеті інфекційних захворювань та прийом антиретровірусних препаратів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся