З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Положення про лікарсько-консультативну комісію: зразок локального документу

 • 7 вересня 2017
 • 5012

Перегляньте зразок локального Положення про лікарсько-консультативну комісію та розробіть власний документ на його основі. Зверніть увагу на формулювання та структурування документу.

ПОЛОЖЕННЯ

про лікарсько­-консультативну комісію Зразківської міської лікарні № 1

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цим положенням установлюється порядок роботи лікарсько­-консультативної комісії Зразківської міської лікарні № 1 (далі — Комісія).

1.2. Комісія є третім рівнем експертизи тимчасової непрацездатності. Створюється за наказом головного лікаря по закладу охорони здоров’я у складі: голова — заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності; члени: завідувач відділення та лікуючі лікарі.

1.3. У своїй діяльності члени Комісії керуються чинними нормативно-­правовими документами, стандартами медичних технологій лікувально­-діагностичного процесу та протоколами надання медичної допомоги за спеціальностями, іншими чинними законодавчими та нормативними актами і цим положенням.

1.4. Комісія розв’язує питання експертизи тимчасової непрацездатності тільки після особистого огляду хворого і вивчення даних медичної облікової документації за представленням лікуючого лікаря та завідувача відділення.

1.5. Для консультацій можуть залучатися провідні фахівці інших лікувальних установ.

1.6. Засідання Комісії відбуваються за графіком роботи закладу охорони здоров’я.

1.7. Рішення Комісії підлягають обов’язковій реєстрації у первинній медичній доку­ментації та у журналі запису висновків лікарсько-­консультативної комісії (форма № 035/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 № 110), завіряються підписами голови та членів Комісії за підсумками кожного засідання. Висновок Комісії видається за підписами голови та її членів і завіряється печаткою Комісії.

Печатка має круглу форму, діаметр — 5 сантиметрів; по діаметру вказана назва закладу охорони здоров’я, у центрі — напис «лікарсько­консультативної комісії».

Положення про лікарсько-консультативну комісію: зразок локального документуЧитайте: "Організація первинної медико санітарної допомоги по-новому: як закладу стати комунальним некомерційним підприємством"

2. ФУНКЦІЇ ЛІКАРСЬКО­-КОНСУЛЬТАТИВНОЇ КОМІСІЇ

Комісія відповідно до покладених на неї чинним законодавством завдань:

2.1. Розглядає та приймає рішення у найбільш складних випадках діагностики, лікування, тактики ведення хворого, визначення стану непрацездатності, конфліктних ситуацій, які виникають на етапах надання медичної допомоги населенню, та випадках продовження листка непрацездатності на строк понад 30 днів.

2.2. Перевіряє правильність проведених обстежень, встановленого діагнозу, призначеного лікування, обгрунтованість видачі та продовження листка непрацездатності (довідки).

2.3. Надає рекомендації із раціонального працевлаштування хворих, здійснює продовження листків непрацездатності у порядку і у строки, визначені чинним законодавством.

2.4. Направляє хворих за необхідності на консультацію, обстеження та лікування, встановлення зв’язку захворювання з умовами праці до спеціалізованих закладів охорони здоров’я та інших відомств.

2.5. Розв’язує в окремих випадках питання щодо видачі листків непрацездатності за минулий період за наявності документів, що підтверджують стан хворого.

2.6. Забезпечує розгляд питань щодо видачі та продовження листків непрацездатності відповідно до чинного законодавства:

 • на період санаторно-­курортного лікування;
 • на час догляду за хворим членом сім’ї;
 • у разі видачі дублікатів листка непрацездатності.

2.7. Направляє на огляд (переогляд) медико-­санітарної експертної комісії:

 • хворих — за наявності стійкого чи незворотного характеру захворювання, а також у разі, якщо хворий був звільнений від роботи протягом чотирьох місяців із дня настання тимчасової непрацездатності чи протягом п’яти місяців у зв’язку з тим самим захворюванням за останні дванадцять місяців, а при захворюванні на туберкульоз — протягом десяти місяців із дня настання непрацездатності;
 • інвалідів, що працюють, — для переогляду та надання трудових рекомендацій;
 • осіб із ознаками обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров’я, зі стійким розладом функцій організму.

2.8. Надає висновки та рекомендації про необхідність:

 • тимчасового або постійного переведення на роботу з полегшеними умовами праці (за згодою хворого) за станом здоров’я чи з усуненням протипоказаних виробничих чинників, визначає характер рекомендованої роботи з урахуванням кваліфікації хворого;
 • тимчасового переведення на іншу роботу при карантині та бактеріоносійстві (на підставі висновків санітарно­епідеміологічної служби);
 • отримання відпустки без збереження заробітної плати працівником при догляді за хворим (рідним по крові або по шлюбу), який потребує постійного стороннього догляду, тривалістю не більше 30 календарних днів.

2.9. Розв’язує питання щодо видачі застрахованим особам довідки (форма № 070/о) для отримання путівки на санаторно-­курортне лікування.

2.10. Здійснює розгляд клініко­-експертних питань із якості експертизи тимчасової непрацездатності щодо дотримання чинного законодавства:

 • у разі подання позовів і претензій медичних страхових організацій та фонду соціального страхування;
 • за запитами заявників;
 • при надходженні звернень, претензій пацієнтів щодо стану їхнього здоров’я та працездатності.

Положення про лікарсько-консультативну комісію: зразок локального документуЧитайте: "Порядок надання медичної допомоги іноземцям: законодавчі вказівки"

3. ПРАВА

Члени лікарсько-­консультативної комісії мають право:

3.1. Вносити пропозиції щодо поліпшення організації діяльності закладу охорони здоров’я і підвищення якості надання медичної та експертної допомоги населенню.

3.2. Надавати за результатами експертизи керівнику закладу пропозиції про відповідність фахівців займаній посаді, кваліфікаційній категорії, накладання дисциплінарних стягнень, штрафних санкцій та передавання справ до слідчих органів.

3.3. Направляти пацієнтів до інших лікувально­-профілактичних закладів, залучати провідних спеціалістів і консультантів.

3.4. Проводити повторний огляд та обстеження хворих при виявленні порушень встановленого порядку видачі (продовження) документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, режиму лікування, призначеного лікарем.

3.5. Звертатися до інших закладів, організацій, відомств щодо надання медико-­соціальної допомоги пацієнтам, їхнього працевлаштування, професійної орієнтації та інших питань, які входять до компетенції комісії.

3.6. Брати участь у засіданні медико­санітарної експертної комісії.

Положення про лікарсько-консультативну комісію: зразок локального документуЧитайте: "Положення Фаулера: алгоритм для медсестер"

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Комісія несе відповідальність за достовірність, обгрунтованість і об’єктивність результатів проведеної експертизи у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Головний лікар

Зразківської міської лікарні № 1                          Мiщенко                   З. Ф. Міщенко

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся