Міжнародний день лікаря: святкуємо 2 жовтня!

816
День лікаря в медичній спільноті відзначають проведенням конференцій та симпозіумів, на яких обговорюють різноманітні професійні питання та діляться передовим досвідом з колегами. Привітання до Дня лікаря в цей день висловлюють в вузьких медичних колах. Ви вже знаєте, як привітаєте колег?

День лікаря відзначають в Україні в перший понеділок жовтня. У 2017 році цей день припадає на 2 жовтня. ​Тому й відзначати  День лікаря потрібно як свято професіоналів, руками яких творяться великі і маленькі дива. У світі свято відзначають з 1971 року. Засноване воно за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та підтримки міжнародних медичних гуманітарних організацій, які активно долучаються до надання допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, боротьби з небезпечними епідеміями. Напевно саме це і визначило формат, в якому відзначається професійне свято лікарів.

День лікаря

Витоки святкування Дня лікаря, як і сама професія сягає часу зародження самого людства. Це одна з найдавніших у світі професій, яка не зникне з плином часу, оскільки перші хвороби з’явились уже з першими людьми та за тисячоліття все не зникають. Зрозуміло, що першими методами лікування найдавніших лікарів були підручні засоби, в першу чергу рослини, які усе життя супроводжують людство. Надалі з’явились заговори та молитви. Власне і сама назва професії «лікар» походить від давньоболгарського слова «бурмотіти, шепотіти, брехати».

Міжнародний день лікаря — святкуємо 2 жовтня!Читайте: "Списання ліків та медичних виробів: 34 відповіді на актуальні запитання"

Основні засади професії лікаря

Чим займається лікар у своїй повсякденній роботі? З яких джерел він бере сили? Найкраще розповідає про це жартівлива «легенда», яка напрочуд точно визначає основну суть професії лікаря.

Створив Бог Адама та Єву та безліч корисних для здоровя та смачних рослин, морепродуктів. Диявол побачив це та дав людям тютюн, алкоголь, напівфабрикати. Побачив це Бог, та створив їм спортзал та тренажери. Диявол не збирався здаватись та створив телевізор та пульт до нього. Зявилась у людей зайва вага та хвороби (цукровий діабет, підвищений тиск).

Так і продовжується боротьба добра зі злом. Як тільки вдається знайти лікування для однієї недуги, відразу ж виникає інша. Безумовно, на стороні добра веде свою боротьбу з хворобами лікар. Про це йдеться і в клятві, яку дають усі лікарі на початку своєї трудової діяльності.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Укладення колективного договору між районними державною адміністрацією і профспілкою

Чи потрібно укладати колективний договір між відділом охорони здоров’я районної державної адміністрації та районним профспілковим об’єднанням працівників охорони здоров’я? Якщо так, то який порядок укладання?

Як привітати з Днем лікаря?

День лікаря – це ще одна можливість із вдячністю та захватом усвідомити усю багатогранність професії. Важко пригадати ще один такий фах, де потрібно поєднувати у собі так багато якостей одночасно.

Лікар – музикант, адже тільки він здатен у величезному вихорі шумів вислухати той неповторний ритм серця, який дозволяє розпізнати хворобу. Тільки цей талановитий майстер вміє безпомилково натискати саме на ті струни душі хворого, які налаштовують його на боротьбу з хворобою.

Лікар – художник, адже тільки він здатен відтворити картину хвороби з поодиноких розмитих симптомів та декількома штрихами перетворити її у картину здоров’я.

Лікар –  мудрець, адже тільки він здатен з першого погляду проникнути глибоко в душу пацієнту, вислухати та зрозуміти його. Тільки він здатен підібрати потрібні слова, які допоможуть хворому на межі відчаю зібрати в кулак усю свою волю та вступити в запеклу боротьбу з хворобою.

Лікар – це полководець, адже тільки він здатен організувати на боротьбу з хворобою численне військо з лікарських засобів, оперативних втручань, процедур реабілітації; долучити до цієї боротьби самого пацієнта, його родичів та друзів; організувати вдалу розвідку перед початком «бойових дій» у вигляді правильно призначених та інтерпретованих діагностичних процедур.

Лікар – найбільший оптиміст. Тільки справжній оптиміст здатен вселяти в зболену душу пацієнта та його рідних надію на одужання. І тільки справжній оптиміст, попри постійні зустрічі з людським болем та стражданнями, здатен не опускати руки та радіти життю.

І звичайно, лікар – найвіртуозніший шифрувальник. Тільки він здатен так описати стан хворого та виписати рецепт, що прочитати його буде важко і самому. 

Міжнародний день лікаря — святкуємо 2 жовтня!Читайте: "Калькуляція медичних послуг: як проводити?"

І звичайно, лікар – це найвіртуозніший шифрувальник. Тільки він здатен так описати стан хворого та виписати рецепт, що прочитати його буде важко і самому. І так багато жартують про почерк лікаря. Ось один з них: вийшли лікарі на акцію протесту, проте ніхто не зрозумів їхніх вимог, оскільки плакати були написані лікарським почерком.

Тож з з Днем лікаря!  Перемог у боротьбі з недугами! Нехай вірними помічниками у цій боротьбі для тебе стануть мудрі наставники, передові технології, сучасні здобутки медичної науки. І міцного здоров’я тобі, лікарю.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Психологічний підхід до навчання пацієнтів

Читайте, як застосовувати психологічний підхід для навчання пацієнтів. Перегляньте у вигляді схеми етапи навчання пацієнта, а в додатку - план навчання пацієнта.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль