Тривалість робочого дня медсестри

494
Як визначити тривалість робочого дня медсестри? Як будувати графік з одним вихідним днем? Дізнайтеся зі статті!

Відповідно до 50 статті Кодексу законів про працю України (КЗпП) працівники повинні працювати не більше 40 годин на тиждень. Проте цей закон містить винятки для певних категорій фахівців (педагоги, медики і т. д). Для них у 51 статті КЗпП передбачається скорочена тривалість робочого часу.

Для працівників, що мають базову чи неповну вищу медичну освіту тривалість робочого часу визначає наказ Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319. Відповідно до нього норма робочого часу для медиків — 38,5 годин на тиждень. Важливо враховувати, що при повністю відпрацьованому скороченому робочому часі вони повинні отримати повний посадовий оклад (повну тарифну ставку).

Згідно зі статтею 52 КЗпП робочий тиждень медичних фахівців складається з п’яти робочих та двох вихідних днів. За  50 та 51 статтями КЗпП власник чи уповноважений ним орган спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації з додержанням установленої тривалості робочого тижня затверджує тривалість зміни (щоденної роботи) на основі затверджених ним правил внутрішнього трудового розпорядку або графіків змінності.

Тривалість робочого дня медсестриЧитайте: "Лицензия на медицинскую практику: документы, процедура получения, аннулирование"

Якщо 5-денний робочий тиждень є недоцільним відповідно до характеру виробництва і умов роботи, на підприємствах, в установах, організаціях може бути запроваджено шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. В такому випадку тривалість робочого дня не перевищує 7 годин при 40-годинному тижні, 6 годин при 36 годинах і 4 годин при 24-годинному робочому тижні.

Тривалість робочого тижня (5 чи 6 днів) визначає власник або уповноважений ним орган разом з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). При цьому вони обов’язково враховують специфіку роботи, побажання трудового колективу. Обов’язково остаточне рішення має бути погоджено з місцевою Радою народних депутатів.

Тривалість робочого дня медсестриЧитайте: "План організації роботи у сфері поводження з відходами: зразок"

Окрім цього, тривалість робочого дня медичних працівників регулюється на основі Галузевих правил внутрішнього розпорядку, який затверджено наказом МОЗ від 18.12.2000 № 204-о. Відповідно до них розробляються правила внутрішнього трудового розпорядку. Їх розробкою займається власник або уповноважений ним орган за погодженням із профспілковим органом.

Також власник або уповноважений ним орган за погодженням із профспілковим органом  затверджують графік змінності, який визначає тривалість робочого дня (включаючи час початку і закінчення зміни, перерви для відпочинку та приймання їжі). Графік змінності складається відповідно до встановленої тривалості робочого часу за тиждень або інший обліковий період.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
  • скачуйте зразки документів безплатно
  • користуйтеся нормативно-правовою базою
  • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль