Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектом

252
Реформу сільської медицини чекають уже дуже давно. Читайте, з чого запропоновано розпочати ці зміни згідно з законопроектом "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості".

Сільське населення вже давно потребує доступного та якісного медичного обслуговування. Сільські медзаклади потерпають від нестачі лікарського кваліфікованого персоналу, сучасного медичного обладнання. Це пов’язують з нераціональним використанням місцевим самоврядуванням коштів, виділених на розвиток сільської медицини. Саме така ситуація стала передумовою для законопроекту Президента України "Про підвищення доступності та якості  медичного обслуговування у сільській місцевості".

Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектомЧитайте: "Міжнародний день лікаря: святкуємо 2 жовтня!"

Проект закону окреслює правові та організаційні основи державної політики стосовно гарантії та забезпечення доступності та якості медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги у сільській місцевості. Таку допомогу  надають фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти.

Серед інструментів, передбачених розвитку сільської медицини, пропонується телемедицина.

Це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв'язку для обміну інформацією в електронній формі.

Згідно з законопроектом, надання телемедичних послуг провадитиметься шляхом телемедичного консультування, телемедичного консиліуму, телеметрії та домашнього телеконсультування (єдиноправильне тлумачення даних термінів вказане у законопроекті). Фактично це буде дистанційний відеозв’язок хворого з лікарями-спеціалістами, які зможуть проконсультувати його та консультуватися між собою через мережу Інтернет.

Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектомЧитайте: "Дезинфекция и стерилизация инструментов в стоматологии — основные требования"

  

Планується створення належної інфраструктури, а саме забезпечення центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у селах:

 • широкосмуговим доступом до мережі Інтернет;
 • необхідним програмним забезпеченням;
 • комп'ютерним та іншим обладнанням.

Окрім того, будуть створені умови для застосування всіх можливих спеціальних санітарних транспортних засобів для надання медичної допомоги у сільській місцевості.

Проблему відсутності у селах кваліфікованих спеціалістів мають намір вирішити, створивши сприятливий мікроклімат:

 • забезпечити працівників житлом та службовим транспортом;
 • збільшити діапазон можливостей для отримання освіти та підвищення кваліфікації.

Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектомЧитайте: "Кримінальна відповідальність медичних працівників"

Що стосується фінансової сторони даного законопроекту, зміни здійснюватимуть за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Відповідно до пояснювальної записки до проекту, підписаної Павленком, за попередніми підрахунками реформа сільської медицини (підвищення доступності та якості) коштуватиме Україні 13 млрд грн. Ці кошти буде витрачено на:

 • побудову, реконструкцію та ремонт закладів охорони здоров'я у сільській місцевості;
 • укомплектування або доукомплектування закладів охорони здоров'я у сільській місцевості необхідним медичним обладнанням і стартовим набором ліків;
 • забезпечення медичних працівників службовим автомобілем, житлом;

Якщо законопроект буде повноцінно реалізований протягом найближчих 2-3 років, прогнозується територіальне наближення медицини до жителів сільської місцевості, максимізація доступності та осучаснення медичного обслуговування, зниження корупції та бюрократії. А це в свою чергу призведе до покращення стану здоров’я сільського населення та розвитку сільської медицини.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Читайте безплатний презентаційний номер е-журналу «Управління закладом охорони здоров’я». Ознайомтеся із функціоналом і сервісами. Оцініть переваги е-журналу в дії!

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «ЗБІРНИК посадових інструкцій лікарів та керівників ЛПЗ»

для передплатників е-журналу «Управління закладом охорони здоров'я»

Читати книгу
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


 • Ми в соцмережах

Зареєструйтеся — і двері для Вас відчинені!

Отримуйте лише фахову інформацію:
 • скачуйте зразки документів безплатно
 • користуйтеся нормативно-правовою базою
 • дізнавайтеся новини галузі охорони здоров’я

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І читатиму далі
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль