З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Нова Гігієнічна класифікація праці: важливі новації

  • 24 липня 2014
  • 93

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити грунтовну оцінку умов праці та визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.

Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Це регламентується наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248 (далі — Наказ № 248). Цей документ замінив дві Гігієнічних класифікації праці, що застосовувалися в Україні.

Чинником створення нового документу стало те, що Гігієнічна класифікація праці 1986 року не враховувала і не відтворювала змін у характері умов праці, які відбулися у виробництві за 28 років, а також містила недостатній перелік показників і не виконувала повністю свою основну функцію щодо поліпшення умов праці.

Згідно з Наказом № 248 Гігієнічна класифікація праці 1986 року вважається такою, що не застосовується на території України.

Нова Гігієнічна класифікація праці 2014 року є загальнообов’язковим документом, спрямованим на гігієнічну оцінку умов та характеру праці на робочих місцях працівників та застосовується на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності у випадках, передбачених законодавством.

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці, у т. ч. і для атестації робочих місць за умовами праці, дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити грунтовну оцінку умов праці та, враховуючи обмежені фінансові й трудові ресурси, визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.

Крім того, нова Гігієнічна класифікація праці забезпечить зміну пріоритетів у наданні пільг і компенсацій у бік використання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України для вжиття профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві, пов’язаним з умовами праці.

Джерело — портал «Служба охорони праці»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно