Нова Гігієнічна класифікація праці: важливі новації

24 липня 2014
148
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити грунтовну оцінку умов праці та визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.

Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Це регламентується наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248 (далі — Наказ № 248). Цей документ замінив дві Гігієнічних класифікації праці, що застосовувалися в Україні.

Чинником створення нового документу стало те, що Гігієнічна класифікація праці 1986 року не враховувала і не відтворювала змін у характері умов праці, які відбулися у виробництві за 28 років, а також містила недостатній перелік показників і не виконувала повністю свою основну функцію щодо поліпшення умов праці.

Згідно з Наказом № 248 Гігієнічна класифікація праці 1986 року вважається такою, що не застосовується на території України.

Нова Гігієнічна класифікація праці 2014 року є загальнообов’язковим документом, спрямованим на гігієнічну оцінку умов та характеру праці на робочих місцях працівників та застосовується на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності у випадках, передбачених законодавством.

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці, у т. ч. і для атестації робочих місць за умовами праці, дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити грунтовну оцінку умов праці та, враховуючи обмежені фінансові й трудові ресурси, визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.

Крім того, нова Гігієнічна класифікація праці забезпечить зміну пріоритетів у наданні пільг і компенсацій у бік використання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України для вжиття профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві, пов’язаним з умовами праці.

Джерело — портал «Служба охорони праці»

logo