З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Брифінг щодо кадрового забезпечення медичної галузі

  • 23 липня 2014
  • 32

В Інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся брифінг, присвячений перебігу вступної кампанії у вищі медичні навчальні заклади та кадровому забезпеченню медичної галузі.

Учасниками брифінгу щодо перебігу вступної кампанії у вищі медичні навчальні заклади та кадровому забезпеченню медичної галузі стали Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ, заступник директора Департаменту персоналу, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України, та Катерина АМОСОВА, ректор Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Вони повідомили, що нині в національній системі охорони здоров’я працює понад 188 тисяч лікарів, при цьому дефіцит медичних кадрів становить 41,5 тисяч осіб, а загальний показник укомплектованості у 2013 році становив лише 82,5%. Україні вкрай необхідні сімейні лікарі, лікарі невідкладних станів і як, на жаль, показали події в країні, військові лікарі, підготовка яких фактично була знищена. Особливо актуальною проблемою сьогодні є кадрове забезпечення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

Аби усунути існуючі диспропорції між рівнями надання медичної допомоги в сільській місцевості та містах нині працевлаштовано 4,2 тисячі лікарів, практично 100% від загального випуску студентів, які готувались за державним замовленням. Більше половини з них скеровано до закладів охорони здоров’я сільської місцевості, зокрема центрів первинної медико-санітарної допомоги. Тому Міністерство охорони здоров’я України збільшило державне замовлення на підготовку лікарів і цього року — обсяг прийому на лікарські спеціальності за напрямом «Медицина» становить 5165 осіб, що на 597 осіб більше, ніж у 2013 році.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно