З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Роз’яснення щодо виписування рецептів та відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів

  • 21 липня 2014
  • 70

Зокрема, рецепт ф-3 можна виписувати на всі форми випуску (таблетки, ампули, розчини тощо) зареєстрованих в Україні наркотичних (психотропних) лікарських засобів (в тому числі і на Морфіну гідрохлорид в ампулах).

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) надало роз’яснення щодо виписування рецептів та відпуску з аптечних закладів наркотичних (психотропних) лікарських засобів.

Повідомляється, що відповідно до пункту 4.1 «Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров'я України», що затверджений наказом МОЗ від 21.01.2010 № 11, лікарі закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності та підпорядкування згідно з видами медичної практики, на які було видано ліцензію МОЗ, та відповідно до лікарських посад за наявності відповідних медичних показань зобов'язані виписувати хворим рецепти на право одержання лікарського засобу, що містить наркотичний засіб, психотропну речовину чи прекурсор у чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами, на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3).

Будь-яких інших ліцензій для виписування лікарських засобів на бланку ф-3 не потрібно.

Рецепт ф-3 можна виписувати на всі форми випуску (таблетки, ампули, розчини тощо) зареєстрованих в Україні наркотичних (психотропних) лікарських засобів (в тому числі і на Морфіну гідрохлорид в ампулах).

Рецепт ф-3 додатково підписується керівником закладу охорони здоров'я або його заступником з лікувальної роботи (а в разі їх відсутності ― підписом завідувача відділення цього закладу, на якого покладена відповідальність за призначення наркотичних (психотропних) лікарських засобів) і завіряється печаткою суб'єкта господарювання, що провадить діяльність, пов'язану з медичною практикою.

Рецепти на лікарські засоби, виписані на рецептурних бланках ф-3 дійсні протягом десяти днів з дня виписки.

Відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів здійснюються з аптечних закладів, що мають ліцензії на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів видану Державною службою України з контролю за наркотиками (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку органів ліцензування» від 14.11.2000 №1698).

Звертаємо увагу, що наказом МОЗ У від 15.03.2013 № 203 було внесено зміни до наказу МОЗ «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення», «Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів», «Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень» від 19.07.2005 № 360, якими:

• дозволено лікарям при наданні паліативної допомоги пацієнту, в тому числі тим, хто має право на безоплатне чи пільгове забезпечення, виписувати на одному рецептурному бланку лікарські засоби в кількості, передбаченій для п’ятнадцятиденного курсу лікування та дозволено виписувати в одному рецепті лікарські засоби у більшій кількості, ніж та, що вказана в таблиці пункту 1.22 «Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення»;

• визначено гранично допустиму для відпуску кількості на один рецепт лікарського засобу Морфін, таблетки 5мг;

• збільшено термін дії спеціального рецептурного бланку ф-3 з п’яти до десяти днів;

• виключено норму стосовно необхідності відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що виписуються на спеціальних рецептурних бланках ф-3, тільки з аптек та аптечних складів (баз), які містяться в одній адміністративно-територіальній одиниці (місті, районі, області) з лікувально-профілактичним закладом, до якого прикріплені з цією метою наказом відповідного управління охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій.

Таким чином, за рецептом ф-3 виписаним в одній адміністративно-територіальній одиниці (місті, районі, області) можна придбати лікарський засіб в іншій в одній адміністративно-територіальній одиниці (місті, районі, області).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно