-

Внесено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу за темою «Туберкульоз»

15 липня 2014
51
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Оновлена версія протоколу дозволить розпочати лікування хворих на туберкульоз через 3-5 днів після проведення обстеження шляхом застосування молекулярно-генетичної діагностики та забезпечити лікування туберкульозу в амбулаторних умовах.

Робочою групою Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу тта інших соціально небезпечних захворювань розроблено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за темою «Туберкульоз» (далі — протокол).

Відповідне рішення було ухвалено під час наради у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) під головуванням заступника Міністра Наталії ЛІСНЕВСЬКОЇ.

В оновленій версії протоколу регламентовано процес контрольованого лікування туберкульозу для усіх пацієнтів, посилено вимоги щодо дотримання інфекційного контролю під час проведення лікувально-діагностичних процедур, додано вимогу щодо недопущення  призначення неповноцінних схем лікування. Зміни до протоколу відповідають рекомендаціям ВООЗ та забезпечують впровадження сучасних ефективних засад громадського здоров’я у протидії туберкульозу.

Оновлена версія протоколу дозволить розпочати лікування хворих на туберкульоз через 3–5 днів після проведення обстеження шляхом застосування молекулярно-генетичної діагностики та забезпечити лікування туберкульозу в амбулаторних умовах.

Очікується, що Глобальний фонд відновить свою програму та візьме на себе зобов’язання забезпечити лікування найбільш епідемічно небезпечних хворих.

logo