З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію: проект продовжує функціонувати у 2014 році

  • 11 липня 2014
  • 46

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО, до кінця 2014 року держава виділила на проект майже 139 мільйонів гривень. Ці кошти вже розподілені між регіонами. Тепер кожен хворий на гіпертонію може отримати відшкодування вартості ліків при наявності рецепта від лікаря.

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг, присвячений продовженню у 2014 році реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію (далі — Пілотний проект).

Головний позаштатний терапевт МОЗ Василь НЕТЯЖЕНКО повідомив, що відповідно Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 12.02.2014 № 42, відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено у 2014 році.

Таке рішення Уряду було прийнято згідно з успішною реалізацією проекту в минулі роки. Лише в 2013 році відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%. А кількість викликів «швидкої» з приводу гіпертонічних кризів зменшилися на 17%. Загалом Пілотним проектом охоплено майже 7 мільйонів осіб.

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО, до кінця 2014 року держава виділила на проект майже 139 мільйонів гривень. Ці кошти вже розподілені між регіонами. Тепер кожен хворий на гіпертонію може отримати відшкодування вартості ліків при наявності рецепта від лікаря.

Головний позаштатний терапевт МОЗ також нагадав, що для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група — ліки, вартість яких відшкодовується на 90%, друга група — на 60–80%, а третя — ліки, вартість яких не відшкодовується у випадку зниження ціни.

Нагадаємо, що з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою,  головна мета якого — зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу та підвищення доступності лікування шляхом зниження його вартості.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно