З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

На Львівщині обговорили концепцію децентралізації системи надання психіатричної допомоги

  • 9 липня 2014
  • 49

Концепція відповідає основним принципам міжнародних стандартів лікування осіб, які страждають на психічні розлади та створює умови для розвитку інтегрованої системи надання психіатричної допомоги у мультидисциплінарних командах.

На Львівщині відбувся 5-й щорічний проект «Партнерство в охороні психічного здоров’я», що реалізовувався за підтримки Федерального Міністерства охорони здоров’я ФРН та Німецько-Польського товариства психічного здоров’я у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ).

За час реалізації проекту сторонами досягнуто широкого консенсусу стосовно концепції децентралізації системи надання психіатричної допомоги в напрямку створення амбулаторних та стаціонарних осередків лікування як філіалів головних психіатричних установ у периферійних районах Львівської області та у Львові.

Ця концепція відповідає основним принципам міжнародних стандартів лікування осіб, які страждають на психічні розлади та створює умови для розвитку інтегрованої системи надання психіатричної допомоги у мультидисциплінарних командах. Також система передбачає супровід пацієнтів з першого дня психічної хвороби.

За словами головного психіатра Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Юрія ЗАКАЛЯ, реалізація концепції децентралізації із застосуванням принципів мультидисциплінарної допомоги дає наближеність та послідовність надання амбулаторної та стаціонарної психіатричної допомоги мешканцям  Львова та Львівської області на засадах Міжнародних конвенцій захисту прав людини.

Нагадаємо, нещодавно за ініціативи Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл на тему: «Стан впровадження європейських стандартів при реалізації прав осіб з розладами психіки». За результатами круглого столу були розроблені рекомендації щодо впровадження європейських стандартів у сфері надання психіатричної допомоги, які були направлені до відповідних міністерств та відомств.

Українська сторона  підтримала необхідність продовження проекту «Партнерство в охороні психічного здоров’я», який завершився у 2014 році та вирішила спільно з Європейськими партнерами розробити Українську Національну Програму психічного здоров’я.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно