text
Медична справа

Юрій ВАЛЕЦЬКИЙ: запорукою успішного лікування туберкульозу є проінформаваність медичних працівників щодо його ранніх ознак

  • 3 липня 2014
  • 41

Задля запобіганню поширення занедбаних форм туберкульозу не тільки серед пацієнтів, але й серед медичних працівників, значну увагу під час конференції було приділено алгоритму дії лікаря загальної практики сімейної медицини при постановці діагнозу.

В Україні загрозливо низький рівень обізнаності лікарів у виявленні туберкульозу — особливо позалегеневих локалізацій хвороби. Про це повідомив головний позаштатний спеціаліст з фтизіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій ВАЛЕЦЬКИЙ під час обласної клінічної конференції «Виявлення туберкульозу закладами загальносоматичної мережі» . За його словами запорукою своєчасного та успішного лікування є проінформаваність медичних працівників щодо ранніх ознак туберкульозу.

Задля запобіганню поширення занедбаних форм туберкульозу не тільки серед пацієнтів, але й серед медичних працівників, значну увагу під час конференції було приділено алгоритму дії лікаря загальної практики сімейної медицини при постановці діагнозу. Про нього розповів кандидат медичних наук, обласний позаштатний спеціаліст з пульмонології управління охорони здоров’я облдержадміністрації, генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Олег ЯКОВЕНКО.

Зокрема, мова йшла про функціональні обов’язки лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги відповідно до наказу МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі» від 21.12.2012 № 1091 щодо виявлення хворих з підозрою на туберкульоз в лікувальних закладах первинної медичної допомоги. Олег ЯКОВЕНКО поставив акцент на обов’язкових обстеженнях та використанні нормативної медичної документації у повсякденній роботі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно