text
Медична справа

У Міністерстві охорони здоров’я України обговорили питання виявлення у пацієнтів вірусних гепатитів

  • 23 червня 2014
  • 22

За статистичними даними близько 40% пацієнтів з ВГС потрапляють до спеціаліста вже з термінальною стадією захворювання, коли допомогти їм вже і важче, і лікування коштує значно дорожче.

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбулась відеоконференція, присвячена питанням профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів. У заході взяли участь лікарі первинної (сімейні лікарі) та вторинної (інфекціоністи) ланок майже з усіх регіонів України.

Головна увага була зосереджена на тому, що ланка первинної медичної допомоги надзвичайно важлива для якісного надання допомоги пацієнтам з вірусними гепатитами. Мова йшла про те, що саме сімейний лікар першим оглядає пацієнта, а отже важливо, що б лікар первинної ланки зміг вчасно виявити захворювання.

За словами головного позаштатного спеціаліста МОЗ за спеціальністю «Інфекційні хвороби» Ольги ГОЛУБОВСЬКОЇ, значна кількість пацієнтів запускають хворобу до стадій, коли її вже не можна вилікувати. За статистичними даними близько 40% пацієнтів з ВГС потрапляють до спеціаліста вже з термінальною стадією захворювання, коли допомогти їм вже і важче, і лікування коштує значно дорожче.

Під час відеоконференції директор ВГО «Зупинимо гепатит» Дмитро КОВАЛЬ наголосив, що для ефективної реалізації програми боротьби з гепатитами в Україні потрібна допомога і злагоджена робота лікарів усіх рівнів. «На первинному рівні — це виявлення, формування заявки регіонів на вторинному», зазначив фахівець. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно