text
Медична справа

Реформа системи охорони здоров’я має відбуватися комплексно

  • 3 червня 2014
  • 22

Про це заступник міністра охорони здоров’я України Наталя ЛІСНЕВСЬКА сказала 2 червня 2014 року в ефірі програми «У центрі уваги» на телеканалі «Київ».

Заступник міністра охорони здоров'я зауважила, що всі складові реформи – запровадження загальнообов’язкового медичного соціального страхування, зміна системи фінансування закладів охорони здоров'я і принципів оплати праці лікарів, перехід до реального професійного самоврядування, тісно пов’язані між собою і не можуть бути реалізовані окремо одна від одної. Концепція нової системи охорони здоров'я, яка нині проходить громадське обговорення, передбачає не фрагментарні, а комплексні зміни. Заступник міністра зазначила, що попереднє реформування буде впорядковано і розширено.

Наталя Лісневська сказала, що запровадження загальнообов’язкового медичного соціального страхування покликане зробити існуючі платежі офіційними. За її словами і пацієнт, і лікар, вступаючи в договірні відносини, матимуть більші гарантії. Водночас мають бути передбачені певні компенсаторні механізми для соціально незахищених верств населення, дітей, пенсіонерів, які б гарантували отримання медичної допомоги.

Під час програми також йшлося про проведення перевірки у Національному інституті раку. Наталя ЛІСНЕВСЬКА підкреслила, що перевірка ніяким чином не вплине на здійснення інститутом своїх функцій. Відбувається документарна перевірка діяльності керівництва, яка не стосується лікарської практики і надання допомоги хворим. За її результатами будуть вжиті подальші відповідні дії. За словами заступника міністра, результати перевірки будуть публічними за виключенням розголошення персональних даних. Вона також зауважила, що жодного письмового звернення щодо зміни членів комісії, Міністерство охорони здоров'я України не отримувало.

Обговорювалося також зростання вартості ліків. Наталя ЛІСНЕВСЬКА висловила впевненість, що запровадження референтного ціноутворення, яке після проходження всіх процедур має розпочатися найближчими тижнями, дасть змогу зменшити ціни на ліки та зробити їх більш доступними.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно