Регіони України повністю забезпечені антиретровірусними препаратами до кінця 2014 року

20 травня 2014
39
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Протягом травня-червня поточного року буде здійснено додаткову поставку препаратів, закуплених у межах програм гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

За інформацією Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань (Держслужби України соцзахворювань) усі регіони України забезпечені антиретровірусними препаратами для лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу до кінця 2014 року.

93% антиретровірусних препаратів від загального обсягу державних закупівель було поставлено станом на кінець квітня 2014 року. Протягом травня-червня поточного року буде здійснено додаткову поставку препаратів, закуплених у межах програм гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Окрім цього, задля уникнення ризиків щодо переривання лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів передбачені механізми перерозподілу препаратів між регіонами, а також переведення пацієнтів на препарати-відповіднники згідно з положеннями «Клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків» (затвердженого Наказом МОЗ від 12.07.2010 №551).

Як свідчить аналіз, проведений з використанням даних Електронного інструменту моніторингу руху та використання антиретровірусних препаратів, залишку ліків у регіонах достатньо для того, щоб забезпечити безперевність лікування хворих протягом 2014 року.

logo