З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Олег МУСІЙ: «В основі нової системи охорони здоров’я — прозорі тендерні закупівлі, референтні ціни та зміна системи управління»

  • 16 травня 2014
  • 26

14 травня 2014 року Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ поділився першими результатами діяльності Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та змінами, які будуть здійснені у межах програми «100 днів — 100 кроків».

14 травня 2014 року Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ поділився першими результатами діяльності Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та змінами, які будуть здійснені у межах програми «100 днів — 100 кроків».

Зокрема, мова йшла про пріоритетність профілактичної складової у системі охорони здоров’я. За словами Міністра охорони здоров’я України це, по-перше, вигідно з економічної точки зору, а по-друге — це дозволить формувати культуру здорового способу життя в Україні.

Також, Олег МУСІЙ зазначив про зміни у системі управління охорони здоров’я. Планується передача управлінських функцій від Міністерства до професійного самоврядування (лікарського самоврядування, сестринських та фармацевтичних провізорів) та переходу всіх суб’єктів ринку на самоуправління. Зміни торкнуться також підготовки кадрів: МОЗ пропонує перехід на резентуру (3 рівні практики для випускників медичних ВУЗів), що відповідає 6-9 рокам практики після закінчення навчального закладу.

З приводу ціноутворення на лікарські засоби, Олег МУСІЙ зазначив, що система референтного ціноутворення дозволить встановлювати обмеження на ціни лікарських засобів. Для подолання корупції в структурах охорони здоров’я МОЗ також має намір перейти на електронні торги у відкритому доступі. Невід’ємною частиною нової системи стане запровадження загальнообов’язкової системи медичного страхування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно