Наталя ЛІСНЕВСЬКА розповіла про шляхи подолання корупції у галузі охорони здоров’я

16 травня 2014
75
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Одними із шляхів є впровадження загальнодержавного обов’язкового медичного страхування та залучення представників громадськості до складу номенклатурних комісій та постійних робочих груп МОЗ.

15 травня 2014 року у Кабінеті Міністрів України відбулась прес-конференція заступника Міністра охорони здоров’я України Наталі ЛІСНЕВСЬКОЇ на тему «Шляхи та перспективи запобігання корупції у діяльності Міністерства охорони здоров’я України».

Нажаль питання корупції є досить актуальним для вітчизняних закладів охорони здоров’я. За словами Наталі ЛІСНЕВСЬКОЇ задля запобігання корупційних проявів, планується застосувати наступні дії:

  • залучення представників громадськості до складу номенклатурних комісій та постійних робочих груп Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), які визначають лікарські засоби та медичні вироби для державних закупівель;
  • впровадження системи відкритих електронних торгів у галузі закупівель;
  • створення електронних реєстрів пацієнтів, що дасть можливість контролювати кількість лікарських засобів, які необхідно закупити;
  • зміна системи фінансування оплати праці медичних працівників;
  • впровадження загальнодержавного обов’язкового медичного страхування;
  • підвищення фахового потенціалу державних службовців та працівників відповідних державних служб і підприємств.

Наталя ЛІСНЕВСЬКА також торкнулася питання референтного ціноутворення, що також дасть можливість знівелювати зловживання посадових осіб при оцінці цінових пропозицій при державних закупівлях. Вона повідомила, що відповідним рішення Уряду, яке нині перебуває на погодженні в центральних органах виконавчої влади, буде також регулюватися максимальна націнка на лікарські засоби й у ринковій аптечній мережі, що зменшить кількість зловживань на рівні постачання дистриб’юторами та в роздрібній торгівлі.

logo