text
Медична справа

Планується продовження пілотного проекту із здешевлення лікарських засобів для гіпертоніків

  • 7 травня 2014
  • 47

Окрім цього, також планується розширити перелік ліків, на які буде поширюватися дія проекту. Зокрема буде додано антитромбоцитальні препарати та ліки для зниження холестерину.

Пілотний проект із здешевлення лікарських засобів для осіб із гіпертонічною хворобою (далі — проект) буде продовжено. Про це заявив головний позаштатний терапевт МОЗ Василь НЕТЯЖЕНКО під час прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ).

Однією з підстав продовження проекту стали результати запровадження референтного ціноутворення у лікарську практику. Зокрема, за підсумками минулого року відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів на 16%, а кількість інсультів серед пацієнтів, що отримували антигіпертензивне лікування зменшилась на 6,4%.

Окрім цього, також планується розширити перелік ліків, на які буде поширюватися дія проекту. У минулому році  до цього переліку входили 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін та ніфедипін, до яких згодом було додано комбіновані лікарські засоби та ацетилсаліцилову кислоту. Цього року перелік планують доповнити антитромбоцитальними препаратами та ліками для зниження холестерину. Це дасть змогу суттєво збільшити коло пацієнтів, для яких буде актуальним проект.

Довідково: у 2013 році проектом  було охоплено майже 7 мільйонів осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів становило понад 20 мільйонів, з них за понад 8 мільйонів рецептів здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів. Кількість аптечних закладів, задіяних у Пілотному проекті становила понад 12 000.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно