З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Оновлено порядок надання медичної допомоги іноземцям

  • 6 травня 2014
  • 156

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України; біженцям або особам, які потребують додаткового захисту, медична допомога надається за рахунок бюджетних коштів.

Кабінет міністрів України (КМУ) оновив порядок надання медичної допомоги іноземцям. Це регламентується відповідною постановою КМУ від 19.03.2014 № 121.

Читайте докладно про "Порядок надання медичної допомоги іноземцям: законодавчі вказівки"

Окрім іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, його дію поширено на іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, і на іноземців та осіб без громадянства:

  • які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
  • стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
  • яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медична допомога, зокрема екстрена, надається на платній основі, якщо законодавством або міжнародними договорами України не передбачено інше.

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України; біженцям або особам, які потребують додаткового захисту, медична допомога надається за рахунок бюджетних коштів.

Для іноземців та осіб без громадянства, які ще не набули статусу біженця, але вирішують питання набуття такого статусу, безкоштовними будуть надання екстреної медичної допомоги та проведення медоглядів.

Оновлено порядок надання медичної допомоги іноземцямЧитайте: "Ведение медицинской документации: требования к бланкам, обязанности администрации, советы врачам"

У разі відмови іноземця, який тимчасово перебуває на території України, від оплати наданої йому медичної допомоги питання щодо компенсації закладу охорони здоров’я витрат, пов'язаних з її наданням, вирішується за участю відповідних іноземних представництв в Україні.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно