З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Міністерство охорони здоров’я України скасувало дію належної практики дистрибуції GDP ЄС

  • 16 квітня 2014
  • 31

Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ скасовує дію низки нормативно-правових актів, серед яких Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Інструкції «Лікарські засоби. Належна практика дистрибуції. СТ- Н МОЗУ 42-5.0:2008» від 5.02.2014 № 100.

Набрав чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про скасування деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України та внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11 січня 2014 року № 23» від 13.03.2014 № 180.

Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ скасовує дію низки нормативно-правових актів, серед яких Наказ Міністерства охорони здоров’я України  «Про внесення змін до Інструкції «Лікарські засоби. Належна практика дистрибуції. СТ- Н МОЗУ 42-5.0:2008» від 5.02.2014 № 100 (далі — Наказ № 100).

В ЄС вже більше року діє «Інструкція від 07 березня 2013 року по належній практиці дистрибуції лікарських засобів для застосування людиною (2013/С 68/01)», яке відрізняється від попереднього новими вимогами до дистриб'ютора (система забезпечення якості, умови зберігання, вимог до транспорту). Олег МУСІЙ підписав Наказ, який повертає недіючу колишню Інструкцію дистрибуції.

На думку фахівців, це зробить необов’язковими європейські правила продажу ліків. Навіть якісні препарати можуть втратити кондиції через неналежні умови зберігання на складах дистриб'юторів, які щодня розвозять ліки в 15 000 аптечних установ України.

Одним із найбільш важливих напрямів євроінтеграції є імплементація в законодавство України вимог належних практик, які гарантують забезпечення пацієнтів якісними та безпечними ліками. Вони оновлюються в міру внесення змін до відповідних директив GxP ЄС.

Зокрема, це стосується належної практики дистрибуції (GDP) лікарських засобів, яка забезпечує якість лікарських засобів на етапі їх оптової реалізації.

Зокрема, на сайті Державної служби України з лікарських засобів з’явилась інформація про те, що Держлікслужба висловлює сподівання щодо поновлення дії Наказу № 100 з тим, аби в Україні було знову поновлено дію сучасних європейських норм належної дистриб’юторської практики.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно