text
Медична справа

В Україні вперше запроваджується уніфікований клінічний протокол допомоги при ревматоїдному артриті

  • 16 квітня 2014
  • 59

Протокол розроблений на основі адаптованої клінічної настанови, заснованої на доказах «Ревматоїдний артрит», в якій наведена найліпша практика надання медичної допомоги пацієнтам.

В медичну практику введено уніфікований клінічний протокол з надання первинної, вторинної, третинної медичної допомоги та медичної реабілітації при ревматоїдному артриті. Документ затверджено наказом МОЗ України «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при ревматоїдному артриті» від 11.04.2014 № 263.

Протокол розроблений на основі адаптованої клінічної настанови, заснованої на доказах «Ревматоїдний артрит», в якій наведена найліпша практика надання медичної допомоги пацієнтам. Положення і обґрунтування протоколу спрямовані на створення єдиної комплексної та ефективної системи надання медичної допомоги пацієнтам з ревматоїдним артритом і охоплюють всі етапи її надання та визначають комплекс заходів з раннього та своєчасного виявлення, діагностики та лікування захворювання, а також медичної реабілітації пацієнтів старших 18 років.

Заходи з раннього виявлення захворювання дозволять суттєво поліпшити результати лікування та зменшити витрати на медичну допомогу. Робота над цим документом тривала понад два роки, до його створення доклала зусиль велика міждисциплінарна робоча група МОЗ України. Запровадження цього протоколу — дуже важлива подія для українського медичного суспільства.

Відтепер лікарі загальної практики — сімейні лікарі, лікарі-терапевти, дільничні, ревматологи, ортопеди-травматологи та лікарі інших суміжних спеціальностей зможуть оперативно, якісно, ефективно діагностувати та лікувати цю хворобу. Лікарі загальної практики відіграють ключову роль у організації раннього виявлення захворювання, сприянні виконанню рекомендацій спеціалістів під час хворобо-модифікуючого лікування, забезпеченні належної медичної реабілітації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно