З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Прем’єр-міністр України взяв під особистий контроль ситуацію на фармацевтичному ринку

  • 11 квітня 2014
  • 16

Зокрема, Прем’єр-міністр України повідомив, що 9 квітня 2014 року Уряд ухвалив постанову, якою затверджено перелік виробів медичного призначення, щодо яких застосовується 7% ставка ПДВ (цей документ буде оприлюднено найближчим часом).

9 квітня 2014 року у Кабінеті Міністрів України відбулась нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія ЯЦЕНЮКА. Головною темою наради стала ситуація, яка склалась на фармацевтичному ринку України після ухвалення Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII.

Внаслідок змін оператори ринку і контролюючі органи не мають єдиного розуміння порядку нарахування ПДВ. Ця проблема зараз є надзвичайно актуальною, адже вже понад тиждень ліки не розмитнюються, їх імпорт паралізовано.

Водночас, аптечні заклади не мають адекватного роз’яснення від органів влади щодо порядку нарахування ПДВ на ліки, які підлягають державному регулюванню націнок та входять до Обов’язкового мінімального асортименту та Національного переліку — тобто препаратів, життєво необхідних для пацієнтів. Не менш складна ситуація склалася із медичними виробами внаслідок відсутності затвердженого КМУ переліку виробів медичного призначення, щодо яких застосовується 7% ставка ПДВ. Таким чином, фармацевтичний ринок країни опинився на межі колапсу, а медикаментозне забезпечення населення — під прямою загрозою.

Арсеній ЯЦЕНЮК запевнив, що докладе максимум зусиль для того, щоб вирішити цю ситуацію. Зокрема, Прем’єр-міністр України  повідомив, що 9 квітня 2014 року Уряд ухвалив постанову, якою затверджено перелік виробів медичного призначення, щодо яких застосовується 7% ставка ПДВ (цей документ буде оприлюднено найближчим часом).

Крім того, Арсеній ЯЦЕНЮК звернувся до керівників центральних органів виконавчої влади із вимогою уважно читати роз’яснення, які надають їх підлеглі, — адже роз’яснення, що були надані у листах Міністерства доходів і зборів України від 04.04.2014 № 7860/7/99-99-19-04-02-17 та № 7822/7/99-99-19-05-01-17, жодним чином не прояснюють суб’єктам господарювання ситуацію щодо нарахування ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно