З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

У Міністерстві охорони здоров’я України обговорили проблеми вітчизняної фармацевтичної галузі

  • 7 квітня 2014
  • 24

Головними питаннями наради стали запровадження ПДВ на лікарські засоби та оновлення Закону України «Про лікарські засоби».

4 квітня 2014 року у Кабінеті Міністрів України відбулась нарада, присвячена проблемним питанням вітчизняної фармацевтичної галузі.

Головною темою наради стало питання запровадження ПДВ на лікарські засоби за ставкою 7%.  Під час наради було наголошено, що фармацевти готові тимчасово «заморозити» ціни на ліки першої необхідності, адже доступність, якість та безперебійність постачання лікарських засобів мають бути гарантовані будь-якою ціною. Про це зауважив Віце-прем’єр-міністр України Олександр СИЧ.

Окремо мова йшла про доопрацювання Закону України «Про лікарські засоби», прообразом якого візьмуть європейське законодавство у фармацевтичній галузі. Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ зазначив, що з цього тижня буде створена робоча група Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з опрацювання нового закону «Про лікарські засоби», який на 80-90% буде базуватися на відповідному Європейському законі — Директиві 2001/83/ЕС.

У питанні ж щодо ПДВ на лікарські засоби позиція МОЗ України залишається сталою: норма 7% ПДВ за першим ввезенням (на митну територію України) або першим відпуском з українського заводу має бути введена з 1 січня 2015 р. У випадку ж неможливості такого відтермінування, щонайменший період введення цієї податкової новації має становити, відповідно до чинного українського податкового законодавства, півроку: коротший період є неприйнятним.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно