Зменшення бюджету на охорону здоров’я: чи будуть негативні наслідки

24 грудня 2015 52
Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачені видатки на охорону здоров’я в сумі 57 251 280,7 тисяч гривень

Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачені видатки на охорону здоров’я в сумі 57 251 280,7 тисяч гривень, що включає субвенцію та видатки із загального та спеціального фонду.

На закупівлю ліків бюджет на наступний рік залишається на рівні майже 4 мільярди гривень. У 2016 році 100% закупівель Міністерство охорони здоров’я планує передати міжнародним організаціям. За відомством ж залишаються технічні питання: визначення кількості необхідних лікарських засобів та медичних виробів, їхній перелік.

Фактична різниця у зменшенні обсягів фінансування Міністерства охорони здоров’я України в порівнянні з 2015 роком складає 2 572 642,6 тисяч гривень. Це відбилося лише на коштах, передбачених на регіональну субвенцію.

Але зменшення бюджету не має негативно вплинути на якість медичної допомоги, бо кошти буде перерозподілено.

По-перше, за рахунок зменшення кількості ліжко-місць в медичних закладах на 25% очікувана економія коштів складе майже 5 мільярдів гривень.

По-друге, будут перераховані деякі видатки з тимчасово окупованих територій місцевим бюджетам у сумі 2 384 706,3 тисяч гривень.

До того ж, залишки коштів на рахунках медичних закладів не списуватимуться в дохід державного бюджету, а зможуть бути використані у наступному році.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах