text
Медична справа

Всесвітня організація охорони здоров’я надасть допомогу громадянам, які постраждали під час масових акцій в Україні

  • 6 березня 2014
  • 27

ВООЗ планує передати в Україну перелік необхідних лікарських засобів, а також надати допомогу постраждалим, які потребують протезування.

5 березня 2014 року відбулась зустріч Міністра охорони здоров’я України Олега МУСІЯ з главою бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні Доріт НІЦАН КАЛУСКІ.

Ключовою темою розмови було співробітництво між Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) та представництвом ВООЗ в Україні на сучасному етапі.

Пані КАЛУСКІ передала новопризначеному керівнику Міністерства охорони здоров’я України вітання від Директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанни ЯКАБ та запрошення відвідати офіс організації у Женеві, зокрема взяти участь у найближчому засіданні Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я у травні поточного року. «Ми б хотіли продовжити і примножити конструктивну співпрацю, яка склалася у нас з Міністерством протягом попередніх років», — зауважила керівник бюро ВООЗ в Україні.

У свою чергу, Олег МУСІЙ запевнив співрозмовницю у тому, що традиція тісної взаємодії між очолюваним ним відомством та бюро ВООЗ в Україні буде продовжена на якісно новому рівні, як і між Україною та Всесвітньою організацією охорони здоров’я загалом.

Доріт НІЦАН КАЛУСКІ розповіла про основні види допомоги, яку ВООЗ має намір надати Україні у нинішній складній ситуації. «Ми отримали перелік лікарських засобів, які збираємося передати в якості гуманітарної допомоги для лікування постраждалих під час масових акцій», — зазначила вона. Крім того, до бюро ВООЗ в Україні поступили запити від людей, які потребують протезування. Ще одним важливим видом допомоги з боку ВООЗ, за словами пані КАЛУСКІ, має стати психологічна реабілітація громадян України з посттравматичним синдромом. Нагадавши, що вона є громадянкою Ізраїлю, керівник ВООЗ в Україні запропонувала: «Допомогу українським громадянам, постраждалим під час масових акцій, можуть забезпечити ізраїльські лікарі, оскільки мають великий досвід з надання психологічної допомоги людям, що потрапили в епіцентр бойових дій».

В розвиток цієї теми керівник МОЗ України повідомив про те, що напередодні в Міністерстві відбулася велика нарада щодо заходів з надання медичної, психологічної та соціальної реабілітації постраждалим і учасникам акцій громадського протесту та членам їхніх сімей. «МОЗ України не лише бере на себе всі функції з організації лікування та фізичної і психологічної реабілітації постраждалих під час сутичок, але й забезпечує залучення до цього всієї медичної служби країни», — наголосив Міністр, зазначивши, що Україна буде вдячна за допомогу в цьому і ВООЗ, і медикам Ізраїлю.

Крім того, співрозмовники обговорили питання співробітництва між Україною та ВООЗ у сфері боротьби з неінфекційними хворобами, протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, а також деякі аспекти епідеміологічної ситуації в Україні тощо.

Окрему увагу було приділено перспективам розвитку медичної галузі України в цілому. Сторони висловились за підпорядкування всіх систем охорони здоров’я МОЗ, якнайширше залучення громадськості до управління галуззю. Олег МУСІЙ поінформував Доріт НІЦАН КАЛУСКІ про те, що на останньому засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Арсеній ЯЦЕНЮК прийняв рішення щодо необхідності ґрунтовного опрацювання нової моделі вітчизняної охорони здоров’я, пріоритетом якої має стати пацієнт.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно