З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Статистичні дані: в Україні на 6% знижено смертність від туберкульозу

  • 4 березня 2014
  • 41

На сьогодні Держслужбою України соцзахворювань завершено опрацювання звітів з усіх регіонів України щодо виконання, яка дозволить більш детально охарактеризувати епідемічну картину в цілому по Україні.

Смертність від туберкульозу у 2013 році, знизилась на 6% у порівнянні з попереднім роком  та становить 14,2 на 100 тисяч населення (за даними Держкомстату України). Ця тенденція свідчить про ефективність заходів з протидії туберкульозу та пов’язана із забезпеченням потреби у протитуберкульозних препаратах І та ІІ ряду.

На сьогодні Держслужбою України соцзахворювань завершено опрацювання звітів з усіх регіонів України щодо виконання, яка дозволить більш детально охарактеризувати епідемічну картину в цілому по Україні, та в розрізі регіонів. Зокрема, здійснено аналіз:

  • завдань і заходів Програми та наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Плану заходів щодо виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012–2016 роки» від 16.01.2013 № 25 (за 2013 рік);
  • звіту щодо результативних показників виконання Програми у 2013 році;
  • звіту щодо фінансування заходів Програми у 2013 році.

Крім того, нагадаємо, що з метою удосконалення процесу стратегічного планування в галузі протидії туберкульозу протягом останніх років широко запроваджено моніторинг та оцінку виконання державної та регіональних протитуберкульозних програм. Це здійснюються  шляхом проведення моніторингових візитів з національного та регіонального рівнів. Так, протягом 2013 року Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань (Держслужбою України соцзахворювань) проведено оцінку реалізації заходів щодо протидії епідемії туберкульозу, дотримання стандартів медичної допомоги, а також кінцевих результатів лікування хворих на туберкульоз в 14 регіонах з високим та середнім рівнями захворюваності на туберкульоз. За підсумками перевірок для кожного регіону були розроблені плани невідкладних заходів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно