text
Медична справа

З першого березня подешевшала закупівля ліків для хворих на цукровий діабет

  • 3 березня 2014
  • 30

Відтак, з 1 березня поточного року в Україні було введено в обіг препарати інсулінів, що закуплені по референтним цінам.

Таке нововведення було закріплено постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну» від 14.08.2013 № 732, розробленого Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) за участю Держпідприємництва, Держлікслужби, фармацевтичних асоціацій та представника Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні.

Документом встановлено, що закупівельна ціна на інсулін не може перевищувати граничний рівень оптово-відпускних цін на такі препарати. Граничний рівень розраховується на основі порівняльних цін на аналогічні препарати в Болгарії, Молдові, Польщі, Словацькій Республіці та Чехії. Якщо відповідний препарат не представлений на ринку в цих країнах, порівняльна (референтна) ціна формується з урахуванням цін на такі препарати, встановлених в Латвії, Угорщині та Сербії.

Граничний рівень цін нещодавно був закріплений наказом МОЗ «Про затвердження граничних рівнів оптово-відпускних цін на препарати інсуліну» від 30.01.2014 № 89.

Відтак, з 1 березня поточного року в Україні було введено в обіг препарати інсулінів, що закуплені по референтним цінам.

Нагадаємо, що раніше закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за цінами значно вищими у порівнянні з рівнем цін на ці ж препарати в інших подібних до України державах. У зв’язку з цим виникла нагальна потреба приведення цін на інсуліни в Україні до європейського рівня.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно