З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

У Міністерстві охорони здоров’я України відбувся брифінг щодо сучасних інноваційних методів лікування дітей, хворих на рак

  • 14 лютого 2014
  • 29

У 2013 році вперше за всю історію України онкохворі діти буди повністю забезпечені необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення і лабораторними реагентами.

Сьогодні, 14 лютого,  з нагоди у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг щодо сучасних інноваційних методів лікування дітей, хворих на рак. Подія приурочена до Всесвітнього дня онкохворої дитини, що відзначаться щорічно 15 лютого.

У 2013 році вперше за всю історію України онкохворі діти буди повністю забезпечені необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення і лабораторними реагентами. Про це зазначила начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона ТЕРЕЩЕНКО.

Як наголосив завідувач відділенням дитячої онкології Національному інституті раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Дитяча онкологія»  Григорій КЛИМНЮК, після впровадження сучасних підходів до лікування виживаність дітей значно покращилась і становить при саркомі м’яких тканин — 58,6%, безрецидивна — 44,8%, при нейробластомі у групі високого ризику — 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі — 79%. При пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше п’яти років) загальне виживання складає 56,25%, зростаючи від 18,75% при V стадії захворювання до 82,5% при II-й.

Як повідомила Альона ТЕРЕЩЕНКО, на обліку в онкологічних установах України перебуває понад 1100 дітей. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. «При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, як стверджують онкологи, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей», — наголосила представник МОЗ України, відзначивши, що у боротьбі з онкологією важливим є профілактичний напрямок, зокрема підтримка імунітету та здоровий спосіб життя.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно