text
Медична справа

Набрали чинності Індикатори оцінки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

 • 28 січня 2014
 • 26

Наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджено індикатори оцінки реалізації Пілотного проекту на етапах призначення лікарських засобів та їх відпуску в аптечному закладі.

Від 28 січня 2014 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження індикаторів оцінки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на етапах призначення лікарських засобів в закладі охорони здоров'я та їх відпуску в аптечному закладі» № 964 від 11.11.2013 (далі — Наказ № 964)

Наказом № 964 затверджено Індикатори оцінки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на етапі призначення лікарських засобів в закладі охорони здоров’я та Індикатори оцінки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на етапі відпуску лікарських засобів в аптечному закладі.

 Таким чином, перша група індикаторів складається з:

 • Кількість виписаних у закладі охорони здоров'я рецептів на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, на які поширюється дія пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (далі - пілотний проект).
 • Кількість рецептів, за якими було здійснено відшкодування відповідно до реалізації пілотного проекту, за даними закладу охорони здоров'я.
 • Кількість нововиявлених осіб з гіпертонічною хворобою, яким призначали лікарські засоби, на які поширюється дія пілотного проекту.
 • Кількість пацієнтів з гіпертонічною хворобою, що потребують призначення лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту.
 • Наявність у закладі охорони здоров'я інформації та організаційних заходів щодо реалізації пілотного проекту.
 • Відповідність рівня обізнаності фахівців закладу охорони здоров'я стосовно реалізації пілотного проекту та вміння надавати пацієнту інформацію про його реалізацію, у тому числі щодо взаємозамінності лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у межах міжнародної непатентованої назви.
 • Кількість семінарів, тренінгів з питань запровадження пілотного проекту, проведених у закладі охорони здоров'я.
 • Кількість фахівців закладу охорони здоров'я, які пройшли навчання з питань реалізації пілотного проекту.
 • Наявність заходів щодо співпраці закладу охорони здоров'я з аптечними закладами стосовно реалізації пілотного проекту.

А до Індикаторів оцінки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на етапі відпуску лікарських засобів в аптечному закладі відносять наступні:

 • Наявність в аптечному закладі лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (далі - пілотний проект), які підлягають частковому відшкодуванню їх вартості і входять до першої та другої груп.
 • Відповідність в аптечному закладі рівня цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, на які поширюється дія пілотного проекту, граничному рівню оптово-відпускних цін на ці лікарські засоби, встановленому Міністерством охорони здоров'я України.
 • Наявність в аптечному закладі інформації щодо встановлених граничних рівнів оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та рівнів часткового відшкодування їх вартості.
 • Кількість упаковок лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту, що були реалізовані в аптечному закладі за рецептами на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню, за місяць, який передує даті перевірки, та їх відсоток від загальної кількості реалізованих упаковок відповідних лікарських засобів.
 • Кількість упаковок лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту, що були реалізовані в аптечному закладі без рецептів на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню, за місяць, який передує даті перевірки, та їх відсоток від загальної кількості реалізованих упаковок відповідних лікарських засобів.
 • Співвідношення кількості упаковок лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту, що були відпущені за рецептом і без рецепта на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню, за місяць, який передує даті перевірки.
 • Наявність в аптечному закладі інформації про порядок відпуску лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту.
 • Відповідність рівня обізнаності фахівців аптечного закладу стосовно реалізації пілотного проекту та вміння надавати відвідувачам аптечного закладу інформацію про його реалізацію, особливо щодо взаємозамінності таких засобів у межах однієї міжнародної непатентованої назви.
 • Повнота відшкодування аптечному закладу вартості відпущених лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно