З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Порядок формування ФОП лікарів загальної практики та встановлення надбавок

  • 21 січня 2014
  • 72

Порядок визначає механізм формування фонду оплати праці лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних, лікарів-терапевтів дільничних, лікарів інших спеціальностей тощо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2013 № 977 затверджено Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу.

Порядок визначає механізм формування фонду оплати праці лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних, лікарів-терапевтів дільничних, лікарів інших спеціальностей, молодших спеціалістів з медичною освітою, у тому числі фельдшерів, що працюють разом із зазначеними лікарями та обслуговують прикріплене до закладів охорони здоров'я населення, та інших категорій медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу.

Уряд установив, що дія Порядку встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, поширюється на медичних працівників, які надають первинну медичну допомогу у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві — починається з 1 лютого 2014 року, в інших областях, АР Крим та м. Севастополі — з 1 жовтня 2014 року.

Фонд оплати праці лікарів загальної практики розраховується, виходячи з чисельності прикріпленого населення та нормативів навантаження на лікарів і медичних сестер. Розміри надбавок за обсяг та якість виконаної роботи змінюються одночасно з підвищенням посадового окладу та нараховуються щомісяця залежно від результатів роботи за попередній місяць та встановлюються до посадового окладу з урахуванням підвищень.

Цією ж постановою затверджено Порядок встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Розмір надбавки залежить від кількості прикріпленого для обслуговування населення.

У Порядку наведені показники якості, а також формули для розрахунку розміру зазначеної надбавки; нормативу оплати праці лікаря (сестри медичної) з урахуванням фактичної чисельності прикріпленого населення;  надбавки за обсяг виконаної роботи лікаря (сестри медичної), що коригується з урахуванням коефіцієнтів віково-статевої структури прикріпленого населення; надбавки за якість виконаної роботи лікарів (сестер медичних).

Для оплати праці інших категорій медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу, які не зазначені вище, кошти передбачаються в обсягах, що розраховуються згідно з постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Відповідно втратили чинність такі постанови КМУ:

  • «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я» від 05.03.2012 № 209;
  • «Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я» від 20.05.2013 № 395

 Постанова набирає чинності з 1 лютого 2014 року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно