Початок пілотного проекту щодо державного регулювання цін на інсулін перенесено на березень 2014 року

10 січня 2014
39
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Це затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 р. № 732» від 25.12.2013 № 952.

Кабінет Міністрів України (КМУ) переніс початок пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну на 1 березня 2014 року. Це затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 р. № 732» від 25.12.2013 № 952.

Відповідно постанові, на 1 березня 2014 року перенесена дата, з якої обіг препаратів інсуліну, зокрема їх закупівля за кошти місцевих бюджетів, здійснюється після декларування зміни оптово-відпускної ціни на такі препарати, яка не може перевищувати граничний рівень оптово-відпускних цін.

Окрім цього, КМУ доручив Міністерству охорони здоров’я України (МОЗ) за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Антимонопольним комітетом затвердити до 1 лютого 2014 року порядок розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну.
Граничний рівень має бути встановлений на основі:

  • порівняльних (референтних) цін на такі препарати, що встановлені у Республіці Болгарія, Республіці Молдова, Республіці Польща, Словацькій Республіці та Чеській Республіці (у разі коли відповідний препарат не представлений на ринку в таких державах, порівняльна (референтна) ціна формується з урахуванням цін на такі препарати, що встановлені в Латвійській Республіці, Угорщині і Республіці Сербія);
  • задекларованих змін оптово-відпускних цін, які склалися в Україні, виходячи з кожної торговельної назви препарату, форми випуску, упаковки та сили дії, передбачивши з 1 липня 2014 року перерахунок граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну без урахування задекларованих змін оптово-відпускних цін, які склалися в Україні;
logo